Perekool | Vesivõimlemine rasedatele | Raseduskriisi nõustamine | Gestatsioonidiabeedi nõustamine | Perepalat |
ABIMATERJAL raseduseks, sünnituseks ja sünnitusjärgseks perioodiks
Naistekliinik
Naistekliinik asub A-korpuse 3. korrusel. Kliiniku koosseisu kuulub ka B-korpuse II korrusel asuv naistenõuandla (registreerimine tel 43 43 001).
Meil on kaks kaasaegsete vahenditega sünnitustuba, võimalik on ka vettesünnitus.
Ööpäevaringselt on olemas valvearst, millest tulenevalt võimaldatakse kohene operatiivne abi tüsistunud sünnituste puhul.
Sünnitusi on Viljandi haiglas aastas ligikaudu 400.
400 sünnituse kõrval on meil sama palju päevaravi protseduure ja üle 200 operatsiooni aastas. Viljandi haiglas osutatakse operatiivset abi nii laparoskoopilisel meetodi, kui ka teostatakse avatud kõhukoopa operatsioone. Lisaks on palju protseduure, mida teostatakse päevaravi tingimustes. Nende hulka kuuluvad ka abordid, milledest tüsistuste ja komplikatsioonide vähendamiseks teostatakse viimasel ajal suur hulk medikamentoosselt.
Sünnitama on oodatud kõik naised olenemata elukohast.
Vastuvõtt sünnitusosakonda toimub ööpäevaringselt A-korpuse otsauksest (bussipeatuse taga),
tel 435 2113.
Abimaterjal naistele ja peredele raseduseks, sünnituseks ja sünnitusjärgseks perioodiks
Meie eesmärk ja soov on anda teavet muutuste kohta, mis toimuvad naise kehas raseduse, sünnituse ja sünnitusjärgsel perioodil. Anname ülevaate võimalikest vaevustest ning soovitusi vaevustega toimetulekuks. Jagame infot selle kohta, kuidas imetamisega õigesti ning edukalt hakkama saada. Samuti anname soovitusi ja juhiseid vastsündinuga kodus hakkamasaamiseks.
Loe veel
NIPTIFY - täpseim loote kromosoomiuuring
NIPTIFY on kõige täpsem loote kromosoomhaiguste sõeluuring, mis määrab Downi, Edwardsi, Patau ja Turneri sündroomi esinemise riski ja lisaks ka loote soo. Haigekassa kompenseerib NIPTIFY testi rasedatele, kellel on OSCAR testiga leitud kõrgenenud loote kromosoomhaiguse risk. Tänu sellele ei pea 90% kõrge OSCAR riskiga patsientidest läbima invasiivset lootevee uuringut. NIPTIFY on ohutu ja kiire, sest analüüsiks võetakse emalt vereproov ja testi tulemused saabuvad arstile 4-8 tööpäeva jooksul.
Loe veel
Perekool
Tulevasi emasid sünnituseks ning beebi eest hoolitsemiseks ettevalmistavad perekooli loengud toimuvad kord nädalas, teisipäeviti kell 16 naistenõuandla saalis B-korpuse II korrusel kabinetis B223. Üks loeng kestab orienteeruvalt 2 tundi.
Loengutsükkel koosneb neljast loengust:
Loe veel
Sünnitõendi väljastamine kodusünnituse korral
Eestis reguleerib meditsiinilise sünnitõendi väljastamise ja isikukoodide moodustamise põhimõtteid siseministri määrus nr 1 „Isikukoodide moodustamise ja andmise kord“ §5.
Reeglina saab tervishoiuteenuse osutaja väljastada Eestis sündinud lapsele meditsiinilise sünnitõendi juhul, kui ta on andnud emale sünnitusabi.
Loe veel
Gestatsioonidiabeedi nõustamine
Loe veel
Raseduskriisi nõustamine
Loe veel
Perepalat
Sünnitusjärgselt saab valida üld- ja perepalati vahel.
Perepalateid on neli, üldpalateid on kolm, neist üks privaatpalat keisrilõikega sünnitanule.
Perepalatites on kasutamiseks televiisor, külmkapp ja veekeetja.
Esimene alanud ööpäev perepalatis 23,00 eurot.
Iga järgnev ööpäev perepalatis 19,00 eurot.
NB! Kui vähegi võimalik, eelistame kaardimakset.
(30.12.2014 otsus nr 176)