Viljandi haigla hakkab pakkuma terviklikku teenust mäluhäiretega inimestele

02.12.2022

SA Viljandi Haigla
Pressiteade
02.12.2022

Viljandi haigla hakkab pakkuma terviklikku teenust mäluhäiretega inimestele

Teisipäeval, 6. detsembril saab Viljandi haiglas alguse uus teenus – mälukliinik –, mille eesmärgiks on mäluhaiguste varajane avastamine.

Meeskonda kuuluvad mäluõed, neuroloog, geriaater, neuropsühholoog ja psühhiaater. Lisaks tehakse tihedat koostööd Dementsuse Kompetentsikeskusega, et pakkuda erinevaid toetavaid teenuseid.

Mälukliiniku juht dr Eleri Luhamets sõnas tutvustamiseks: „Soovime pakkuda teenust, mis ühendaks meditsiinikäsitluse ja sotsiaalteenused  üheks sujuvaks tervikuks – mäluteekonnaks, kus abi on käeulatuses täpselt siis, kui seda patsiendil ja tema lähedastel vaja läheb.“ 

Mäluhäirega patsiendi teekond algab perearsti juures, kes koos inimese enda ja lähedastega jõuab mäluhaiguse kahtluseni, välistades muud mäluhäireid põhjustada võivad haigused. Seejärel saab perearst teha e-konsultatsiooni Viljandi haigla geriaatrile üle 65-aastaste  patsientide puhul ja mäluhaigustele spetsialiseerunud neuroloogile alla 65-aastaste patsientide puhul, mille alusel kutsutakse patsient mälukliiniku vastuvõtule. Mäluhaiguse kinnitudes suunatakse patsient vastavalt vajadusele Dementsuse Kompetentsikeskuse poolt korraldatavatele mälukliiniku toetavatele teenustele.  

Dementsuse Kompetentsikeskuse juht Pipi-Liis Siemann tõdes, et lisaks kompetentsikeskuse poolt pakutavatele teenustele on heameel alustada koostööd Viljandi maakonna sotsiaaltöötajatega, kellega koos asutakse mälukliiniku raames isikukeskselt inimesele kõige sobivamaid tugimeetmeid pakkuma. „Lisaks sotsiaalnõustamisele abistavad mäluhaigusega inimest ja tema lähedasi tegevusterapeut, jurist, hingehoidja ning kogemus- ja leinanõustaja. Koos tervishoiuteenustega saame nii anda inimesele ja tema lähedasele nii hädavajaliku turvatunde ja toetuse,“ märkis Siemann.

Lähem info:

https://vmh.ee/malukliinik/
https://dementsus.ee 

Heade soovidega
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332

Covid-19 vastu vaktsineerimine detsembris

30.11.2022

Viljandi haigla peahoones toimub etteregistreerimisega (tel 434 3001) ja etteregistreerimiseta Covid-19 vastu vaktsineerimine detsembris teisipäevast reedeni kell 9-15.30 (kuni 16. detsembrini). 

Detsembri teises pooles on vaktsineerimiskabinet avatud 19.12 ja 20.12 kell 9-15.30 ja 28.12 kell 11-14. 

Sobiva aja saab endale broneerida ka digiregistratuuris: digilugu.ee 

Vaktsiinid Pfizer, Moderna ja Janssen.

Pfizer (I ja II doosiks), uuendatud Pfizer (tõhustusdoosideks), Moderna (vaid tõhustusdoosideks) ja Janssen.

 

 

Viljandimaa kodanikuühiskonna AASTA TEGU 2022 on Jämejala vaimse tervise küla park

29.11.2022

Reedel, 25. novembri õhtul toimus kodanikeühenduste tänupäev Paruni Trahteris, kus tunnustati Viljandimaa tegusaid kogukondasid ning nende eestvedajaid.

Žürii otsusel ja Sakala rahvahääletuse tulemusel on Viljandimaa kodanikuühiskonna AASTA TEGU 2022 Jämejala vaimse tervise küla park, mille eestvedaja on MTÜ Loome Sillad.
 
Tänukirjad jagati kõikidele vahvatele tegudele, millised kodanikuühiskonna AASTA TEGU hääletusel osalesid:
- Soe küla võrkpalliplats
- Mulgimaa peremäng 2022
- Ukraina toetuskontsert Vabaduse platsil
- Jämejala vaimse tervise küla park
- Varjevõrkude valmistamine Ukrainasse saatmiseks
- [eel]arvamusfestival

- Adelli heategevuslik jätsikohvik

Pargi arendustööd on toonud Jämejala vaimse tervise küla parki tagasi elu: oleme pidanud seal fotojahti, Jämejala festivali, kaasanud patsiente heakorratöödele ja korraldanud sügisel pannkoogipidusid. Edasi läheme pargi arendamisel jätkuprojektiga, et rajada parki teraapiaaed.
 
Vabatahtliku tööna korraldatud tegevuste eestvedajateks on olnud Viljandi haigla psühhiaatriakliiniku tegevusjuhendajad, kes motiveerisid patsiente tööteraapia korras õppima uusi oskusi pargi atraktiivsemaks muutmiseks kogukonnale.
 
 
 
 

21. novembril algab patsientide rahulolu uuring!

18.11.2022

SA Viljandi Haigla viib läbi patsientide rahulolu uuringut eriarstide, iseseisvate õdede ja teiste spetsialistide ambulatoorsete vastuvõttude (ka kaugvastuvõttude) kohta, mis toimuvad ajavahemikus 21.11 – 21.12.2022.

Kui olete oma kontaktandmetesse andnud meile oma e-posti aadressi, saadame ajavahemikus 21.11 – 30.12.22 Teile e-kirja uuringulingiga. Lingile vajutades avaneb küsimustik, mille palume Teil ära täita. Küsimustele vastamine võtab aega umbes 5 minutit. Vastused salvestatakse anonüümselt.
 
Kui vastuvõtul käinud patsient on noorem kui 14-aastane, võib vastamisel aidata ka lapsevanem/eestkostja, kes vastuvõtul last on saatnud.

Küsimustikule vastates annate meile väärtuslikku tagasisidet oma viimatise ambulatoorse vastuvõtu ja teenuse osutamise kogemuse kohta Viljandi haiglas, et saaksime tulevikus patsientide vajaduste ja ootustega veel rohkem arvestada.
 
Rahulolu uuringuga seotud küsimuste korral saate pöörduda kvaliteediteenistuse juhi Kätlin Venderströmi (435 2027, katlin.venderstrom[at]vmh.ee) või koostööteenuste juhi Krista Valdvee (5349 5332, krista.valdvee[at]vmh.ee) poole.

30. novembril kell 16.30 koguneb dementsusega inimeste lähedaste tugigrupp

17.11.2022

30. novembril kell 16.30 toimub Sakala Keskuses dementsusega inimeste lähedastele tugigrupi kohtumine.

Sel korral räägib tugigrupis hingehoidja Heino Nurk leinast ja leinamisest. 

Tugigruppi juhivad Kadri Oras ja Triinu Rõigas. 
Täpsem info telefonil 5860 3169 või e-posti teel kadri.oras@vmh.ee

Olete oodatud! Tugigrupp on konfidentsiaalne.

TASUTA!

Vaata ka: eludementsusega.ee

Jämejala vaimse tervise küla park on valitud Viljandimaa kodanikuühiskonna aasta teo nominendiks

11.11.2022

Jämejala vaimse tervise küla park on valitud Viljandimaa kodanikuühiskonna aasta teo nominendiks.

Pargi arendustööd on toonud Jämejala vaimse tervise küla parki tagasi elu: oleme pidanud seal fotojahti, Jämejala festivali, kaasanud patsiente heakorratöödele ja korraldanud sügisel pannkoogipidusid. Edasi läheme pargi arendamisel jätkuprojektiga, et rajada parki teraapiaaed.

Vabatahtliku tööna korraldatud tegevuste eestvedajateks on olnud Viljandi haigla psühhiaatriakliiniku tegevusjuhendajad, kes motiveerisid patsiente tööteraapia korras õppima uusi oskusi pargi atraktiivsemaks muutmiseks kogukonnale.
 
Sul on võimalus anda oma hääl 16. novembrini:
https://sakala.postimees.ee/7644769/haaletus-milline-voiks-olla-tanavune-viljandimaa-kodanikuuhiskonna-aasta-tegu?fbclid=IwAR3pNWoM5FssumqmnhrJYu6fXRjMJYUteBGc5G96ynw-7X8twLA9RT7l_O8


Tervikumi ehitushanke pakkumuste esitamise tähtaeg pikenes

09.11.2022

Viljandi uue haigla ja tervisekeskuse ehitushanke pakkumuste esitamise tähtaega pikendati 2. detsembrini 2022. 

Pikendamise põhjuseks on hanke käigus esitatud küsimused nii aja pikendamiseks, et oleks tagatud võrdne kohtlemine kõigile pakkujatele, kui ka tehnilised küsimused, mille tõttu tuli muuta hanke alusdokumenti. 

Kui kõik läheb plaanide kohaselt, on hanke võitjaga võimalik ehitusleping sõlmida 2023. aasta alguses. 

***

Riigi Kinnisvara AS
PRESSITEADE
26. september 2022 

Viljandi haigla ja tervisekeskus Tervikum otsib uut ehituspartnerit
 
Riigi Kinnisvara kuulutas välja uue riigihanke Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehituseks. Hanke eesmärgiks on lõpetada Viljandi kesklinna rajatav 23 000 m² suuruse netopinnaga uus ja innovaatiline tervishoiukompleks 2025. aastal. 
 
Riigihange hõlmab Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitustöid, millele on kehtestatud kõrgendatud nõuded ja meditsiinitehnoloogiast tulenevad piirangud.
 
SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere: „On selge, et Tervikum on jätkuvalt nii  kogukonna kui riigi jaoks oluline arendus: „Kuna väliskeskkonna muudatused on olnud nii drastilised, siis oli ehituse normaalseks jätkamiseks vajalik teha uus hange. Tagasiside ehitusturult lubab meil olla hanke õnnestumise osas mõõdukalt optimistlik – võimalike ehituspartnerite huvi on olnud suur. Vahepealne vaikelu ehitusel on olnud täidetud pikkade ja tihedate tööpäevadega, selleks, et senise töövõtjaga nii platsil kui dokumentides lõpetamine vormistada ning uus hange ette valmistada, arvestades kiirelt muutuda võivaid olusid.“ 
 „Tänan oma tiimi ja Riigi Kinnisvara ASi, kes on selle projekti läbi keeruliste aegade aidanud edasi viia ja täname ka meie olulisi partnereid ministeeriumides, kellega koos oleme leidnud lahendusi rasketes oludes. Samuti tänan meie haigla töötajaid, perearste ning kogukonda mõistmise ja kannatlikkuse eest, sest kaua oodatud ehituse ajutine katkemine on teinud paljusid murelikuks. Vaatamata heitlikele aegadele on rõõm öelda, et Tervikumi ehitus läheb kindlalt edasi,“ lisas ta.
 
„Uue hanke koostamisel oleme palju mõelnud sellele, et kõik riskid lepingu täitmisel ei jääks ehitustööde partnerile. Riskide jagamisel oleme  näiteks näinud ette ehitustööde indekseerimise võimaluse. Me endiselt ei tea, mis üllatused meid lähiajal majanduses ees ootamas on, kuid hoolimata sellest soovime leida motiveeritud partnerit, kellega koostöös Tervikumi ehitus lõpuni viia,“ sõnas Riigi Kinnisvara kinnisvaraarenduse direktor Mihkel Mäger. 
 
„Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse Tervikum ehitus“ riigihanke pakkumuste esitamise tähtaeg on 10.11.2022 14:00. Hankedokumendid on leitavad riigihangete registrist viitenumbriga 255146.
Viljandi haigla- ja tervisekeskusega ehitatakse ümber kogu maakonna tervise- ja sotsiaalsüsteem, mis on ainulaadne projekt kogu Baltikumi regioonis ning mille eesmärk on tuua sümbioosina ühte hoonesse kokku kogu ravi- ja sotsiaalteenuste pika ahela kõik lülid ning panna nad kiiresti ja paindlikult ühtse meeskonnana koos tööle. Tervikumis saavad uued töötingimused Viljandi linna perearstid ja -õed ning haigla töötajad, suurusjärgus ca 500 inimest. 
 
Tervikumis saavad olema nii perearstid, erinevate uuringute võimalused, eriarstid ja erakorraline meditsiin ning taastusravi – kõik vajalik Viljandi maakonna inimesele mugavalt ühe katuse all, kus eri valdkondade spetsialistide omavaheline suhtlus oluliselt paraneb. Samuti suurendatakse koostööd sotsiaalvaldkonnaga, et inimese sotsiaal- ja tervishoiumured, mis on omavahel sageli tihedas seoses, saaksid lahendatud üheskoos. Viljandi maakonnas ning lähiümbruses elab ca 50 000 inimest, kelle jaoks diagnostika ja eriarstiabi ning suures mahus ka perearstiabi tingimused muutuvad paremaks. 
 
Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitust toetatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi ja Sotsiaalministeeriumi poolt läbi Tervisekeskuste kaasajastamise meetme. 
 
 
Annely Jõgeva
kommunikatsioonijuht
tel +372 5385 1131
Tartu mnt 85, 10115 Tallinn
Sõpruse pst 4, 50703, Tartu
www.rkas.ee
 
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332
krista.valdvee[at]vmh.ee
 
 
 

Haigla peahoones on avatud dr Ingrid Kulli näitus

08.11.2022

Ambulatoorse ravi osakonna koridori seinu kaunistab alates sellest nädalast meie gastroenteroloog dr Ingrid Kulli näitus.

Dr Kull kirjutab näituse kohta nii: "Võtsin kätte julguse panna üles osa oma 10 aastat kestnud maaliõpingute vältel tehtud töödest. Kunstik Niina Freibergi juhendamisel käime koos kuueliikmelise sõpruskonnaga, kes on püüdnud õppida joonistamise ja maali algtõdesid, neid püüdlikult rakendanud ning pintsli ja värviga lõuendile jäädvustanud. Maalimine ja kõik sinna juurde kuuluvad emotsioonid, naljad, tulemus - kogu see protsess on väga hea teraapia, mis mulle arsti elukutse kõrval on osutunud hädavajalikuks. "

Näitust saab vaadata haigla peahoone 2. korrusel A-korpuses (polikliinikus). 

Eriarsti vastuvõtuaja leidmine on aeganõudev? Appi tuleb Ajaleidja!

07.11.2022

Eriarsti vastuvõtuaja broneerimine võib vahel olla paras peavalu. Sobivat aega tuleb vahel nädalate kaupa taga ajada. Siin tuleb appi Ajaleidja! Ajaleidja on avaliku sektori innovatsiooniprogrammis sündinud lihtne lahendus, mis võtab vastuvõtuaja leidmise üleriigilises digiregistratuuris enda peale!

Katsetame 2022. aastal üleriigilises digiregistratuuris Ajaleidjat. Kui Sa ei leia digiregistratuuris sobivat vaba aega, saad end lisada ootejärjekorda. Ajaleidja annab Sulle SMSi ja e-maili teel märku, kui Sinu eelistustega sobiv aeg vabaneb. Ajaleidja vähendab inimeste ajakulu ja muret vastuvõtuaegade otsimisel. Riigi vaatest annab see võimaluse saada parema ülevaate ravivajadusest erinevatel erialadel.

Ajaleidja on esialgu saadaval vaid osade raviasutuste ja erialade jaoks.

VAATA VIDEOT SIIT: https://www.youtube.com/watch?v=jUsHTd9_-Kw
ROHKEM INFOT SIIT: https://www.tehik.ee/ajaleidja

Ajaleidja idee sündis 2020. aasta avaliku sektori innovatsiooniprogrammis Innovatsioonitiimi,
Sotsiaalministeeriumi, Tervise ja Heaolu Infosüsteemide Keskuse ja Tervisekassa koostöös, tuginedes terviseinfosüsteemide kasutajate sisendile. Idee arendamisse on andnud olulise panuse süsteemi arendaja Kodality OÜ.

Viljandimaa õppijasõbralik tööandja 2022 on SA Viljandi Haigla

27.10.2022

Täiskasvanud õppija nädala raames tunnustasid Eesti Tööandjate Keskliit, ETKA Andras ning haridus- ja teadusministeerium aasta õppijasõbralikumaid tööandjaid.

Fotol on aasta 2022 õppijasõbraliku tööandja laureaadid: Valgamaa Kutseõppekeskus, direktor Margus Ojaots ja Viljandi haigla, koolituskeskuse juht Signe Susi. Kutseõppekeskus ja haigla teevad tihedat koostööd hooldustöötajate ja tegevusjuhendajate töökohapõhise õppe läbiviimisel. Foto autor Arno Mikkor. 

Tööandjate majas toimunud auhinnasündmusel kuulutati välja aasta õppijasõbralik tööandja. Sel aastal pälvis tiitli metallitööstus HANZA Mechanics Tartu AS, eripreemiaga tunnustati Hiiumaa plastitööstust AS Dagöplast.

Kõikides maakondades valiti täiskasvanuhariduse tunnustuskonkursil oma maakonna esinumbrid aasta õppija, aasta koolitaja, aasta õpiteo ja aasta õppijasõbraliku tööandja kategooriates. Maakondade esinumbrite seast valisid komisjonid kategooriate esinumbrid.

Maakonna tänuüritus toimus teisipäeval 25. oktoobril Abja kultuurimajas.
Aasta õppijaks Viljandimaal valiti Margit Meltsas, nomineeritud oli ka meie haigla töötaja Linda Hunt. Aasta parima koolitaja tiitli pälvis Elmo Puidet, aasta õpiteoks valiti Viljandimaa arenduskeskuse tegevus kodanikuühiskonna arendamises ning maakonna õppijasõbralikuks tööandjaks SA Viljandi Haigla.
(allolevad fotod: Grete Jaeski)

Viljandi haigla panustab töötajate arendamisse nii erialastel täienduskoolitustel, tasemeõppes kõrg- ja kutsekoolides kui ka koostöös erinevate partneritega töökohapõhises õppes Viljandis kohapeal. Töökohapõhine õpe toimub nii õdedele, hooldajatele, tegevusjuhendajatele kui ka tervishoiusekretäridele.

Enesetäiendamine on prioriteet ja selleks, et võimaldada töötajatele rohkem erialaseid koolitusi, oleme loonud Viljandi haiglasse koolituskeskuse, et tuua õppimisvõimalused töötajale võimalikult lähedale. Kaasame oma töötajaid õppetöö läbiviimisse – nad on väga mitmes valdkonnas ise asjatundjad ja oma valdkonna arendajad.

Novembri koolituskalendrisse on planeeritud 24 koolitust oma töötajatele. Kavas on koolitusi ergonoomikast, suhtlemisest, andmekaitsest, esmaabist, tööstressiga toimetulekust ja mitmed spetsiifilised meditsiinivaldkonna koolitused, nt immuniseerimine, praktilised koolitused õdedele, tervisejuhi baaskoolitus.

Maike Tšetšin
kommunikatsioonispetsialist


Vanemad uudised