Korduma kippuvad küsimused Covid-19 ja vaktsineerimise teemal
17.05.2022
1. Kus saan teha Covid-testi?
Covid-19 testimine toimub etteregistreerimisel (tel 5886 3313, E-R 08.00-16.00). Testi andmine toimub haiglahoone Paalalinna-poolses otsas 0. korrusel (siseneda alkoholitarvitamise häirete ravi teenistuse juures asuvast trepist alla).
Perearsti või eriarsti saatekirjaga on testimine tasuta. Omal soovil testimiseks pakume kahte tasulist võimalust, millest saab lähemalt lugeda järgmise teema (nr 2) alt.
2. Kas Viljandi haiglas on võimalik teha tasulist Covid-19 testi ja saada sertifikaati?
Covid-19 tasuliseks testimiseks pakub Viljandi haigla pakub kahte võimalust:
Covid-19 RNA määramine real-time PCR meetodil ning Covid-19 antigeeni määramine kiirmeetodiga.
Mõlema puhul saab inimene soovi korral ka ingliskeelse sertifikaadi välisriiki reisimiseks.
Testi liigi valimise puhul on väga oluline, millised on selle riigi nõudmised, kuhu reisida plaanitakse, sest osa riikidest tunnistab ainult PCR-teste, osa aktsepteerib ka antigeeniteste. Hea ja ajakohase info selle kohta leiab näiteks välisministeeriumi poolt hallataval leheküljel https://reisitargalt.vm.ee/
Covid-19 RNA määramine real-time PCR meetodil hind on 45 eurot, Covid-19 antigeeni määramine kiirmeetodiga 35 eurot. Mõlemaga kaasneb soovi korral sertifikaat, sellel eraldi hinda ei ole.
Kui test tehakse tööpäeval enne kella 11, saab vastuse kella 15ks digilukku ning sertifikaadi 15.30ks kas e-posti aadressile või paberil haigla infolauast. Antigeenitesti puhul on võimalikud vajadusel ka erikokkulepped.
Lisaks pakume võimalust Covid-19 antikehade määramiseks elektrokemoluminestsents meetodil, kui on soov teada saada Covid-19 antikehade olemasolu ja hulga kohta. Selle teenuse hind on 20 eurot.
Registreerimine Covid-19 testimisele E-R 8-16 tel 5886 3313.
3. Kas Covid-positiivsena saab anda vereproovi, teha röntgenit?
Viirusinfektsiooni nähtude korral on vajalik eelregistreerimine telefonil 5886 3313 (E-R 08.00 – 16.00). Antakse juhtnöörid edsiseks käitumiseks.
4. Kus ja millal saab Covid-19 vastu vaktsineerida?
Viljandi haigla peahoones toimub etteregistreerimisega (tel 434 3001) ja etteregistreerimiseta Covid-19 vastu vaktsineerimine teisipäevast reedeni kell 9-15.30.
Vaktsiinid Pfizer, Moderna ja Nuvaxovid.
Vaktsineerida on võimalik nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga vanuses alates 12. eluaastast.
Lähem info vaktsineerimise, toimete, vanuselise sobivuse, dooside jms kohta: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/
Kas vaktsineerimine nõuab ravikindlustust?
Vaktsineerimiseks ei ole vaja Eesti ravikindlustust, vaktsineerimine on tasuta. Vajalik on isikut tõendav dokument.
Millal jõuab info minu vaktsineerimise kohta digilukku?
24 tunni jooksul
Kuhu annan teada, kui info ei ole nädala jooksul digilukku ilmunud või selles on mingeid küsitavusi?
Saatke palun e-kiri Viljandi haiglasse aadressil vaktsineerimine at vmh dot ee. Teie mure edastatakse meeskonnale lahendamiseks ning Teiega võetakse ühendust.
Kellega peaksin konsulteerima, kui kahtlen, kas minu terviseseisund võimaldab vaktsineerimist?
Teie perearst on Teie tervise teemadel kindlasti kõige parem nõuandja.
5. Kuidas saab infot haiglasse toodud patsiendi kohta?
Telefonil 435 2046 (kui teie lähedane on toodud kiirabiga ja te ei tea veel, mis temast on saanud st kuhu osakonda ta on liikunud või kas üldse viibib meie juures).
Vastava osakonna valveõelt (osakondade numbrid on leitavad kodulehelt: Üldinfo→Kontaktid)
6. Kuidas saan kontakti oma erialaarstiga või registreeruda eriarsti vastuvõtule?
Võtke ühendust üldregistratuuri numbril 434 3001. Vastuvõtule saate ennast registreerida ka läbi digiregistratuuri.
7. Kas isa/tugiisik saab viibida lapse sünni juures?
Tugiisikul on lubatud olla nii sünni juures kui perepalatis.
8. Kas haiglasse pakke saab saata?
Pakke saab tuua tööpäevadel 08.00-16.00. Töövälisel ajal saab pakid jätta haigla peaukse ees olevasse pakiautomaati. Palume kindlasti pakile märkida saaja nimi ja osakond.
Patsientide ja klientide külastamine on taas lubatud, külastusaeg vajab eelnevat kokkulepet
17.05.2022
Teisipäevast, 17. maist on Viljandi haiglas taas võimalik külastada ravil viibivaid patsiente ja kliente, seda külastusajal ning eelneval kokkuleppel osakonnaga.
Meestebussi vastuvõtud Viljandimaal 14. ja 15. mail
09.05.2022
Meestebuss sõidab taas koduradadel - dr Teesi Sepa vastuvõtt leiab aset laupäeval, 14. mail kell 9-17 Viljandis Vabaduse platsil ning pühapäeval, 15. mail Suure-Jaani Tervisekoja juures.
Viljandi haigla mobiilsed kabinetid ootavad tervist kontrollima Eesti Tervisemessil
06.05.2022
7. ja 8. juunil pakuvad Viljandi haigla mobiilsed kabinetid koostöös Eesti Vähiliiduga võimalust oma tervist kontrollida Tallinna lauluväljakul toimuval Eesti Tervisemessil - Liikuma!
Tervisekontrolliks on avatud nii mobiilne diagnoosikabinet meestele, mobiilne nahakabinet, mammograafiabuss kui ka C-hepatiidi buss.
***
Mobiilses diagnoosikabinetis meestele võtab vastu uroloog gr Aleksandra Rautio.
Eesti Vähiliidu ja Viljandi Haigla mobiilsesse diagnoosikabinetti vastuvõtule võib pöörduda nii konkreetse kuse- ja suguteede vaevusega kui ka profülaktiliseks kontrolliks. Regulaarne kontroll võimaldab varakult avastada nii healoomulisi kui ka onkoloogilisi probleeme. Varajane avastamine aitab kaasa ravi kergemale kulule ning tervise kiiremale taastumisele.
Diagnoosikabinetis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid.
Uroloogi vastuvõtuks on vajalik saatekiri perearstilt. Saatekirjata või ravikindlustuseta on võimalus pöörduda tasulisele vastuvõtule (35 eurot pluss uuringute tasu). Ravikindlustatud inimestele kehtib visiiditasu 5 eurot.
Vastuvõtaeg on võimalik ka eelnevalt broneerida digiregistratuuris.
***
Mobiilses nahakabinetis võtab dermatoveneroloog dr Aade Topnik vastu kõiki, kes soovivad kontrollida oma kehale tekkinud kahtlaseid häirivaid nahamoodustisi ning sünnimärke.
Eesti Vähiliiduja Viljandi Haigla mobiilne nahakasvajate diagnoosimise kabinet on varustatud kaasaegse aparatuuriga. Diagnoosimist vajavate nahamoodustiste kõrval võib nahaarsti poole pöörduda ka muude nahaprobleemidega.
Probleemide varajane avastamine aitab kaasa ravi kergemale kulule ning tervise taastumisele. Regulaarne kontroll tagab meelerahu.
Nahaarsti vastuvõtule saab tulla saatekirjata. Ravikindlustatud inimestele on visiiditasu 5 eurot. Ravikindlustamata inimestele 35 eurot.
***
Tervisemessil on võimalus osaleda ka rinnavähi varajase avastamise sõeluuringul mammograafiabussis. Sõeluuringule on oodatud naised sünniaastatega 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970 ja 1972. Uuring on tasuta, ka ravikindlustamata naistele, saatekirja vaja ei ole.
Naised, kes ei kuulu sõeluuringu sihtgruppi, on uuringule oodatud rinnakaebuste korral arsti saatekirjaga või tasulisele vastuvõtule 35 eurot.
Varakult avastatud rinnavähk on ravitav!
***
C-hepatiit on viiruslik maksapõletik, mis kulgeb aastaid ilma haigusnähtudeta või kerges vormis. Kroonilise nakkuse korral võib areneda maksatsirroos või maksavähk. C-hepatiidi viirust on võimalik mobiilses diagnoosikabinetis tuvastada lihtsa veretestiga! Testimine on tasuta ja oodatud on kõik huvilised.
Täna tähistame üheskoos ämmaemandate päeva!
05.05.2022
Täna on ämmaemandate päev! 🥰
Kuula: Viljandi haigla töötajatele mõeldes on valminud muusikaline üllatus Haldi ja Indreku poolt.
SIIN: https://www.youtube.com/watch?v=0JxeFfT-dtE

Covid-19 vastu vaktsineerimine maikuus
29.04.2022
Viljandi haigla peahoones toimub etteregistreerimisega (tel 434 3001) ja etteregistreerimiseta Covid-19 vastu vaktsineerimine teisipäevast reedeni kell 9-15.30.
Vaktsiinid Pfizer, Moderna, Nuvaxovid ja Janssen
Vaktsiinidest lähemat infot leiate SIIT
Vaktsineerida on võimalik nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga vanuses alates 12. eluaastast.
Lähema info vaktsineerimise, toimete, vanuselise sobivuse, dooside jms kohta leiate SIIT
NB! Alates aprillist Sakala keskuses vaktsineerimist ei toimu.
Kingitus emadepäevaks: peretuba maikuus tasuta!
22.04.2022
Viljandi haigla naistekliinik tähistab maikuus emadepäeva kingitusega sünnitajatele – kogu kuu on peretubade kasutamine tasuta.
„Maikuu on emade kuu, kingitus väljendab seda, et hoolime emadest ning soovime tähelepanu pöörata kogu perele, et pere saaks värske ilmakodaniku sünni järel olla rahulikult koos,“ tutvustas algatust naistekliiniku juht dr Diana Vanaveski.
Peretoas saab pere tunda ennast privaatsemalt ja nautida veidi enam mugavusi uue pereliikmega kohanemisel. Seetõttu on peretoa kasutamine eraldi tasu eest. Maikuus peretoa kasutamist tasu ei piira, kuid võib ette tulla, et kõik toad on juba hõivatud. Sünnitusosakonnas on peretube on kokku 4, lisaks ühispalatid.
„Sünnitusosakonnas on töö erakorraline – beebi ilmaletuleku aega küll prognoositakse, kuid kas see prognoos ka paika peab, sõltub uue ilmakodaniku tahtest. Nii tulebki ette, et näiteks mõnel nädalavahetusel on meil sünnitusi üks ja mõnel kuus,“ rääkis dr Vanaveski. „Nii võibki juhtuda, et peretoad on kõik korraga hõivatud ning sellisel juhul me kahjuks perele eraldi tuba pakkuda ei saa.“
Lisaks kingitusele maikuus on naistekliinikul veel häid uudiseid, kliiniku suurte kogemustega arstide read on saanud täiendust viie noore kolleegiga, kes võtavad nii sünnitusi vastu kui teevad ka ambulatoorseid vastuvõtte.
Covid-19 on omad piirangud pannud ka tugiisikute sünnituse juures viibimisele ja peretubade kasutusele. Tugiisikud on lubatud sünnituse juurde vaid kohapeal tehtud Covidi-testi negatiivse tulemusega. Perepalatisse on lubatud täielikult vaktsineeritud tugiisikud. Vaktsineerimata tugiisikud lahkuvad osakonnast 2 tundi pärast sünnitust. „Piirangud kehtivad arvestades Covid-19 üldist olukorda. Kuna meie patsiendid on õrnad, siis me oleme oma abinõudes veidi rangemad, kui ühiskonnas üldiselt. Aga võimaluste piires me leevendame abinõusid ja anname sellest ka teada,“ selgitas dr Vanaveski.


Fotol: Kaisa Ailit’i ja Indrek Mällo 19. aprillil perre sündinud beebipoisiga.
Palju õnne värsketele vanematele!
Pilt on tehtud 22. aprillil Viljandi haigla peretoas (Foto: Maike Tšetšin)
Tartu Tervishoiu Kõrgkool sõlmis 21. aprillil koostööleppe Viljandi Haiglaga
22.04.2022
Tartu Tervishoiu Kõrgkool sõlmis 21. aprillil koostööleppe Viljandi haiglaga

Viljandis saab sügisest õppida õeks
13.04.2022
Covid-19 vastu vaktsineerimine
06.04.2022
Viljandi haigla peahoones toimub etteregistreerimisega (tel 434 3001) ja etteregistreerimiseta Covid-19 vastu vaktsineerimine teisipäevast reedeni kell 9-15.30.
NB! 15. ja 22.04 vaktsineerimist toimu ja 28.04 on vaktsineerimine kella 14.30ni.
Vaktsiinid Pfizer, Moderna ja Nuvaxovid.
Vaktsiinidest lähemat infot leiate SIIT
Vaktsineerida on võimalik nii esimese, teise kui tõhustusdoosiga vanuses alates 12. eluaastast.
Lähem info vaktsineerimise, toimete, vanuselise sobivuse, dooside jms kohta: https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/
NB! Alates aprillist Sakala keskuses vaktsineerimist ei toimu.
Vanemad uudised