Haiglas lõppes külastuskeeld

14.06.2021

Tänasest, 14. juunist on taas lubatud haiglaravil viibivate patsientide külastamine.
Patsienti külastada soovija peab olema viirusnakkuse tunnusteta  ja Covid-19 vastu vaktsineeritud või läbi põdenud viimase 6 kuu jooksul (kaasas ka vastav tõend). Palume patsienti külastama ühte inimest korraga, külastuse aeg on keskmiselt 15 minutit.

Osakonniti on külastamise tingimused erinevad:

•    Sünnitusabi- ja günekoloogia osakonnas ei ole külastamine jätkuvalt lubatud (lubatud vaid erandjuhul, raviarstiga kokkuleppel).

•    Statsionaarse taastusravi ja õendusabi osakonnas toimub külastamine eelneval kokkuleppel, tel 5300 9789.

•    Kirurgia- ja siseosakondades on külastusaeg iga päev kell 14-16.
 
•    Sundravi osakonna patsiente on võimalik külastada tööpäevadel kella 12:00 - 19:00 vahel. Nädalavahetusel 10:00 - 19:00. Külastamine toimub eelneval kokkuleppel - 435 4244 (Pargi tee 22) ja 435 4267 (Pargi tee 16).

•    Tuberkuloosiravi osakonna patsiente on võimalik külastada E-P kella 10.00-20.00 vahel.
 
•    Akuut ja pikaravi osakonna patsiente on võimalik külastada tööpäevadel kella 16:00 - 19:00 vahel. Nädalavahetusel 10:00 - 19:00. Külastamine toimub eelneval kokkuleppel - 435 4260 (akuutravi õepost) või 435 4266 (pikaravi õepost).
 
•    Laste- ja noorukite psühhiaatria osakonna külastusaeg on tööpäevadel 16:00-18:00 ning puhkepäevadel 10:00-19:00. Osakonnas külastuse aeg kuni 15 min. Seejärel võimalus minna jalutama psühhiaatriakliiniku territooriumil. Külastamine toimub eelneval kokkuleppel - 435 2183 (osakonna õepost).
 
•    Üldpsühhiaatria osakonna
patsiente on võimalik külastada tööpäevadel kella 16:00 - 19:00 vahel. Nädalavahetusel 14-16. Külastamine toimub eelneval kokkuleppel - 435 2163 (osakonna õepost).

•    Hooldusosakonna
patsientide külastamine toimub etteregistreerimisel (434 2227 või 5865 0879). Korraga võib külastada kuni kaks inimest. Kogu külastuse vältel peab kandma maski. Külastuse pikkus on 30 minutit.

•    Erihoolekandeteenusel olevate patsientide külastused toimuvad etteregistreerimisel (iga maja vanemtegevusjuhendaja telefonil, kontaktid SIIN). Külastamine toimub kuni 30 minutit ja külastamise ajal tuleb kanda maski!
Vastavalt olukorrale võib ette tulla muudatusi ja selle kohta lisame info haigla kodulehele.
 

Lisandusid Jansseni vaktsiiniga vaktsineerimise ajad

14.06.2021

Viljandi haigla avas täna 1000 uut aega Jansseni vaktsiiniga vaktsineerimiseks 19. ja 27. juunil. Jannsen COVID-19 vaktsiini kasutatakse 18-aastastel ja vanematel täiskasvanutel. Kaitse saamiseks piisab ühest doosist.
 

Registreerida saab üleriigilises digiregistratuuris (digilugu.ee)  või telefonil 434 3001.
 

Enne vaktsineerima tulekut palume tutvuda vaktsiinide ja vaktsineerimise kohta käiva infoga: https://vaktsineeri.ee/

Vaktsineerimine toimub peahoone fuajees asuvas analüüside kabinetis laupäeval, 19. juunil ja pühapäeval 27. juunil agusega kell 10.00. Kaasa võtta isikut tõendav dokument!

Millist psühholoogilist abi pakutakse Viljandi haigla psühhiaatriakliinikus?

03.06.2021

Psühhoteraapial on oluline osa psüühikahäirete ravis. Psühhoteraapia on koostöösuhe, mille käigus aitab psühhoterapeut patsiendil parandada toimetulekut tema psüühikahäire sümptomitega ning lahti mõtestada oma elu probleemsed olukorrad. Eduka teraapia eelduseks on patsiendi aktiivne roll teraapias ning seansside vahelisel ajal iseseisva töö tegemine.

Viljandi Haigla Psühhiaatriakliinikus osutatakse lisaks individuaalsele psühhoteraapiale (sh nt väljaelamisvestlus, nõustamine) tõenduspõhistest psühhoteraapiatest kognitiivkäitumisteraapiat ning süsteemset pereteraapiat.

Enne psühhoteraapiasse pöördumist tasub mõelda järgnevatele küsimustele:

 • Milles seisnevad minu raskused?
 • Millist muutust soovin ellu viia (oma mõtetes, tunnetes, käitumises, suhetes)?
 • Mis motiveerib mind muutust ellu viima?
 • Millised on tagajärjed, kui ma muutust ei tee?
 • Mida olen selleks muutuseks valmis ise tegema ja millist abi ootan terapeudilt?
 • Kas olen valmis osalema aktiivselt psühhoteraapias 2-4 korda kuus järgmise 3-6 kuu jooksul?

Psühholoogilise murega on Viljandi Haiglas võimalus pöörduda ka vaimse tervise õe vastuvõtule, kus on võimalik saada tuge ja nõu rasketel eluperioodidel. Vaimse tervise õde saab anda ka esmase hinnangu terviseseisundile ning vajadusel abistada ja juhendada täiendavate uuringute või ravikäsitluse planeerimisel.

Sobiva teenuse osas aitab valikut teha ning annab lisainformatsiooni psühhiaater.

Mida enda heaolu jaoks ise ära teha:

Enesetoetamine ja eneseabi tähendab, et inimene muudab teadlikult oma tervisekäitumist (nt kasutab eneseabivõtted stressi leevendamiseks ja lõõgastumiseks), kuni selleni, millise otsuse ta oma ravi suhtes teeb. Esmane, mida iga inimene saab oma vaimse tervise jaoks kohe teha, on pöörata teadlikult tähelepanu oma eluviiside valikutele, sh nt:

 • jälgida oma unegraafikut ning magada vähemalt 7-8 tundi ööund
 • liikuda piisavalt igapäevaselt
 • toituda tervislikult ja tasakaalustatult
 • planeerida igapäevaellu meeldivaid tegevusi
 • hoida suhteid lähedastega 

Vaimse tervise käsitlemisel on vajalik, et inimesed oskaksid iseenda ja oma lähedaste käitumisele (sealhulgas tunnetele ja mõtetele) tähelepanu pöörata, seda analüüsida ja mõista.

LOE lähemalt erinevatest psühholoogilise abi võimalustest Viljandi haiglas SIIT.

Ülevaate koostasid:

kliiniline psühholoog-psühhoterapeut Mirjam Ool
kliiniline psühholoog-psühhoterapeut Thea Marran
 

Leevendasime piiranguid sünnitusosakonnas

01.06.2021

Tänasest, 1.juunist  on lubatud ühisest leibkonnast pärit tugiisikutel olla nii sünnituse juures kui jääda perepalatisse ema-lapse haiglast lahkumiseni.
Tugiisik, kes on covid-19 vastu vaktsineeritud kahe doosiga või covidi läbipõdemisest on möödas alla 8 kuu, testi tegema ei pea. Küll aga peab kaasas olema kas vaktsineerimisteatis või kinnitus läbipõdemisest (PCR testi vastus). Kui neid kaasas ei ole, siis tuleb teha tasuline antigeeni test, mis maksab 35 eur.
Haiglas viibides tuleb kanda maski ja desinfitseerida käsi. Haiglast lahkudes enam osakonda tagasi ei lubata.
 

Viljandi haigla AASTA TEGU on Tervikumi projekt

28.05.2021

Kolmapäeval, 26. mail kuulutas Viljandi haigla välja oma Aasta teod ja Aasta kaastöötajad.

Aasta tegu 2020 nominendid: opioid-sõltlaste asendusravi teenuse avamine Narvas, Covid-osakonna loomine, registratuuri ja verevõtutoa kolimine peahoone esimesele korrusele, TERVIKUMi projekt, Koduhaigla loomine, akuut- ja pikaravi osakonna ühinemine, Covid- 19 testimisvõimaluse loomine, erihoolekande majade avamine, Jämejala kompleksi laiendamine/ehitamine, Jämejala pargi hooldus, koroonakriisiga hakkamasaamine, mammograafia teenuse käivitamine, pakiautomaadi kasutuselevõtt, sundravi remont, terviseedendus, uus siseveeb, HIV-positiivsete ravi alustamine ja infektsioonhaiguste eriala loa saamine, insuldiprojekti käivitamine, jõulupreemia, kliiniliste assistentide ametikoha loomine, lastehoiuteenuse ellu kutsumine kriisi ajal, lõunasöögi tellimine Jämejalga, maksa-elastograafiauuringutega alustamine, PAIK-projekt, panustamine koroona ajal, patsientide nõukoja loomine, sõidukompensatsioon pangaarvele, sünnitusosakonna maalingud, vaktsineerimine, valikaine "Aken tervishoidu" Viljandi gümnaasiumis, visiiri meisterdamine, ämmaemanda sünnitusjärgne koduvisiit.

Aasta tegu 2020 on - TERVIKUMI projekt! Tervikumi meeskonna endised ja praegused liikmed on: Erki Maasing, Krista Valdvee, Triinu Russki, Rein Telling, Andres Anier, Kersti Rekor, Toivo Tago, Mart Kull, Priit Tampere, Andrus Aavik. Selle aastatepikkuse projekti juures on abiks olnud kõikide kliinikute ja keskuste inimesed, kes uude majja kolivad. Suur tänu kõigile selle panuse eest!

Aasta teo eripreemiad neile tegudele, mis iseloomustavad meie väärtusi kõige rohkem:

Hoolimine on meie olemise viis. Hoolimise eripreemia - lastehoiuteenuse ellu kutsumine kevadise koroonakriisi ajal.
Koostöö – igaühe panus on oluline. Koostöö eripreemia - Covid osakonna loomine.

Kolmas Viljandi haigla väärtus on areng – oleme uuele avatud ja väljakutseteks valmis. Arengu eripreemia - mammograafiateenuse käivitamine.

Aasta kaastöötaja 2020 laureaadid:

Ambulatoorse ravi kliinik - kliiniku juht dr Kadri Kõivumägi.

Diagnostika kliinik - bioanalüütik Airi Kukk.

EMSIK - kliiniku õendusjuht Ulvi Skirta, õde Terje Tuul.

Hoolekandekeskus - õde Elvi Link, perenaine Pille Anijärv.

Tugiteenistused - koostööteenuste juht Krista Valdvee, vanemspetsialist Anders Kivitar, kliiniline assistent Eelika Kuusk.

Kirurgiakliinik - dr Maret Metsmaa, ämmaemand Marge Varik.

Taastusravikliinik - hooldaja Eve Vainurm, hooldaja Anne-Ly Kaljula.

Psühhiaatriakliinik - õde Thea Tobro, sundravi osakonna juhataja Ülle Kumm, vanemõde Kristina Muri, koordinaator Raili Aavik, õde Marge Arus, hooldaja Arno Rull.

Sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskus - koordinaator Natalja Muravljova, psühholoog Raine Schvarts.

Tegude tegu 2020 - koroonakriisiga hakkamasaamine. Sel puhul saavad kõik töötajad haigla kujundusega šokolaadi „Aitäh!“

 

Ene Veiksaar

SA Viljnadi Haigla

kommunikatsioonijuht

Viljandi haigla avab taastusraviteenuse Covid-19 põdenud patsientidele

27.05.2021

Esimesena Eestis hakkab Viljandi haigla pakkuma kompleksset inter- ja multidistsiplinaarset taastusraviteenust Covid-19 läbi põdenud patsientidele. Ravimeeskonda on kaasatud erinevate erialade arstid ja spetsialistid. Teenust võib vajada hinnanguliselt iga 5.-10. läbipõdenu.


 
„Post covid-19 sündroomi puhul on tegemist haigustunnuste ja sümptomitega, mis on kujunenud seoses Covid-19 infektsiooni põdemisega ja jäänud püsima 12 nädalaks või kauemaks (nn long post-COVID sündroom). Samas ei ole sümptomaatika seletatav mõne teise haigusega,“ ütles Viljandi haigla taastusravikliiniku juht dr Krista Lääne.

See teenus on mõeldud neile patsientidele, kes on läbi põdenud Covid-19 infektsiooni kas raskemal või kergemal kujul. „Haigus võib olla kulgenud ka täiesti kergete sümptomitega kodustes tingimustes, võib-olla tegu haistmis- või maitsemeele muutustega või lihasvaluga, liigesvaluga, peavaluga, kuidas kellelgi,“ selgitas dr Lääne. Tema sõnul on uuringud näidanud, et alates 4.-5. nädalast pärast diagnoosi saamist ja veel 12 nädalat hiljemgi kestavad covidist tingitud vaevused, millele võib lisanduda ka uusi kaebusi. „Väga levinud on näiteks mäluhäired ja keskendumisraskused, pearinglus, uimasus, üldine väsimus, köha, õhupuudus, südame rütmihäired,“ loetleb taastusarst.

Oluline on eristada, kas tegemist on Covid-19 järgsete sümptomitega või on välja löönud mõni varasem krooniline haigus või tekkinud hoopis uus haigus. „Me ei tohi ajada segamini Covidi-järgseid sümptomeid näiteks mõne kroonilise haiguse ägenemisega,“ selgitas dr Lääne. „Seepärast on meeskonnas lisaks taastusarstile ka teiste erialade arstid (sisearst, infektsioonihaiguste arst, reumatoloog, psühhiaater) ja erinevate erialade spetsialistid (füsioterapeut, tegevusterapeut, psühholoog)“. Oluline roll meeskonnas on õe, sealhulgas vaimse tervise õe iseseisval vastuvõtul.

Taastusarsti vastuvõtule pääseb perearsti/eriarsti saatekirjaga. „Me oleme isekeskis nimetanud dr Lääne long covidi arstiks,“ naerab Krista Lääne ja lisab, et teenuse kiireks käivitamiseks on läbi tema eriala logistikat kõige lihtsam korraldada, sest taastusravis on selline multidistsiplinaarne meeskonnatöö igapäevane. „Arst võtab patsiendi vastu, suunab vastavatesse teraapiatesse ning vajadusel teiste eriarstide konsultatsioonidele. Taastusarst saab patsiendi edasi suunata ka kliinilise psühholoogi vastuvõtule. Vaimse tervise muresid on päris palju“.

Viljandi haigla on juhiseid ja materjale hankinud Suurbritanniast, kus sellist teenust paljudes kliinikutes pakutakse. Eestis on see teenus esmakordne.

Teenus käivitub 28.mail ja seda võib vajada iga 5.-10. Covid-19 läbipõdenu. Viljandi haiglasse võib Covidi läbipõdenu tulla kõikjalt üle Eesti.  

„Juba praegu on perearstid meile sellise profiiliga patsiente suunanud, nii et see teenus on juba ise meile tulnud,“ ütleb dr Lääne. „Meie omakorda oleme teinud tavapärast taastusravitööd, näiteks hinnanud patsientide funktsionaalset võimekust, koormustaluvust ning suunanud patsiente teraapiatesse ja vajadusel täiendavateks uuringuteks eriarstide juurde“.

Long-covidi teenus on taastusravi-keskne eelkõige seetõttu, et kõik protseduurid on hallatavad taastusravimeeskonna poolt, kaasates vajadusel konsultante muudelt erialadelt. „Nii see taastusravitöö meil ju igapäevaselt toimibki, erinevus on nüüd selles, et sellel teenusel on patsientideks kindel kontingent,“ selgitas kliinikujuht.

Info uuest teenusest on suunatud ühelt poolt perearstidele, et nad teaksid vastuvõtule suunata ja teiselt poolt patsientidele, et nad teaksid perearstiga tekkinud terviseprobleemide ja edasiste ravivõimaluste osas nõu pidada.

 

Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla
Kommunikatsioonijuht
 

Viljandis saab allkirjad uue haigla ja tervisekeskuse ehitusleping

25.05.2021

PRESSITEADE

SA Viljandi Haigla

Viljandis saab allkirjad uue haigla ja tervisekeskuse ehitusleping

Täna, 25. mail kirjutatavad Viljandis pidulikult Tervikumi ehituslepingule alla SA Viljandi Haigla, Riigi Kinnisvara AS ning OÜ Fund Ehitus.

Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehituse riigihankele tuli viis pakkumust, parima pakkumuse tegi ja hanke võitis Fund Ehitus OÜ. Eesmärk on Viljandi kesklinna rajada 23 000 m² suuruse netopinnaga uus ja innovaatiline tervishoiukompleks aastaks 2023. Ehitustöödega loodetakse algust teha käesoleva aasta juunikuus. Tervikumi ehituseks vajaminev summa on 47,2 miljonit eurot, projekti kogumaksumus on 58,3 miljonit eurot (koos käibemaksuga).

SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere:“Tervikum on märgiline hoone mitmes mõttes. Esiteks on see esimene nullist ehitatud haiglahoone taasiseseisvunud Eesti Vabariigis. Teiseks annab see märku, et Viljandi haigla jääb ja areneb ning on kogukonna jaoks olemas, muutes arstiabi maakonna elanikele kättesaadavamaks kui varem. Kolmandaks on see oluline teetähis kontseptsioonina, mille kohaselt säilib kohalik tervishoid tugevana läbi koostöö perearstide, eriarstide, haigla ja sotsiaalteenuste vahel - see ongi Tervikum“.

Riigi Kinnisvara ASi juhatuse esimehe Kati Kusmini sõnul saab Viljandi haigla ja tervisekeskusest Eesti tervishoiusüsteemi üks kaasaegsemaid ja innovaatilisemaid hooneid. „Täna allkirjastame lepingu Viljandi maakonda teenindava tervisekeskuse ehituseks, mille planeering, arhitektuur ning tehniline lahendus toetavad keskuse eesmärki koondada kasutajamugavalt ja kaasaegselt kõik vajalikud ravi- ja sotsiaalteenused. Oleme hoone rajamisel valmis lahendama ehituslikult väga nõudlikud ülesanded - alates tervishoiuvaldkonna hoonele seatud eritingimustest, hoone kasutajamugavuse ja ligipääsetavuse tagamisest kuni tehnosüsteemide ja hoone energiatõhususeni,“ lausus Kati Kusmin.

Tervikumi ehituslepingu pidulik allkirjastamine toimub uue Viljandi haigla ja tervisekeskuse krundil kesklinnas turuplatsi kõrval, Jakobsoni tänava poolses küljes, 25. mail kell 13.00.

Tervikumi VIDEO


Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla
Kommunikatsioonijuht
5301 6518
ene.veiksaar@vmh.ee

Algab registreerimine Jannsen COVID-19 vaktsiini saamiseks

21.05.2021

Alates laupäevast, 22. maist on võimalik end kirja panna Jannsen COVID-19 vaktsiiniga vaktsineerimisele, mis toimub 7. juunil.

Jannsen COVID-19 vaktsiini kasutatakse 18-aastastel ja vanematel täiskasvanutel. Kaitse saamiseks piisab ühest doosist.

Oluline info:
-Jansseni ja AstraZeneca vaktsiini kasutamisel on esinenud üliharva kõrvaltoimena tromboosi ja trombotsütopeenia sündroomi (TTS). Olemasolevate andmete põhjal on Jansseni vaktsiini puhul selle üliharva esineva kõrvaltoime teadaolev risk veidi madalam, kui AstraZeneca vaktsiini kasutamisel
-Nii AstraZeneca kui Jansseni vaktsiiniga vaktsineerimise järgselt kehtib soovitus: jälgi end 3 nädala jooksul verejooksu ja tromboosi sümptomite suhtes ning pöördu vajadusel kohe arstile. Tromboosile ning verejooksule viitavad sümptomid võivad olla hingeldus, valu rinnus, jalgade turse, püsiv kõhuvalu, tugev peavalu, ähmane nägemine, täppverevalumid mujal kui süstekohas. Loe kõrvaltoimete kohta täpsemalt vaktsiini infolehest (AstraZeneca ja Janssen).

Kui kaua kaitse püsib?

COVID-19 haiguse läbipõdemise tulemusena saadav kaitse kestab erinevate uuringute andmeil vähemalt kuus kuud ning korduv haigestumine on harv. Seega ei ole läbipõdenutel vaja end vaktsineerida enne kuue kuu möödumist ning ka siis piisab immuunsuse tõhustamiseks ühest doosist.

Kuidas registreeruda?

Nädalavahetusel on võimalik registreeruda ainult digiregistratuuris, tööpäevadel kl 8-16 haigla registratuuris 43 43 001).
Jansseni vaktsiiniga vaktsineerimine toimub 7. juunil fuajees asuvas analüüside kabinetis.
Registreerimiseks on avatud uued ajad ka Jansseni vaktsiini saamiseks 14. juunil.


AstraZenecaga vaktsineerimiseks on avatud ajad 25. mail ja 3. juunil. Vaktsineerimine toimub peahoone 3. korruse saalis. AstraZeneca vaktsiini Vaxzevria kasutatakse 50-aastastel ja vanematel täiskasvanutel.
 

Enne vaktsineerima tulekut palume tutvuda vaktsiinide ja vaktsineerimise kohta käiva infoga kodulehel https://vaktsineeri.ee/

Meil on aegu veel Astra Zenecaga vaktsineerimiseks 3. juunil.

 

Ene Veiksaar

Viljandi haigla

kommunikatsioonijuht

20. mai – rahvusvaheline insuldipäev – insuldiõe iseseisvad vastuvõtud Viljandi haiglas

20.05.2021

Tänasel rahvusvahelisel insuldipäeval on hea meelde tuletada, et Viljandi haiglas on avatud insuldiõe iseseisev vastuvõtt. Vastuvõtule saatmise kriteeriumiks on läbi põetud insult.

Patsiendil ja lähedastel on võimalus saada vastuseid oma küsimustele, mida ei teki haiglas olles. Seisundi hindamine ja nõustamine 90 päeva peale insulti aitab ennetada uue insuldi tekkimist.

Vastuvõtu eesmärk on:
-patsiendi probleemidega tutvumine ja seisundi hindamine,
-ravimite kasutamise järgimise kontroll ning nõustamine,
-hoolduspõetusprobleemide ennetamine ja lahenduste leidmine,
-neelamisfunktsiooni talitluse selgitamine patsiendile, omastele ning lähtuvalt kahjustuse ulatusest dieedi valiku ja söömise õpetamine,
-põiehäirete ja sooletegevushäirete määratlemine ning lahenduste leidmine,
-sooletegevuse ja -häirete põhjuste selgitamine patsiendile ning omastele,
-patsiendi omaste nõustamine koduhoolduse toetamisel,
-ravimite manustamise õpetamine.

Õe vastuvõtule registreerimiseks on vajalik perearsti või eriarsti saatekiri. Registreerimine ja info vastuvõtuaegade kohta registratuuri telefonil 434 3001 (E-R 8-16.00). Kui patsiendi seisund ei võimalda vastuvõtule tulla, saab nõu küsima tulla ka tema lähedane või hooldaja. Insuldiõdedena teevad vastuvõtte Ulvi Skirta ja Relika Kobin.2019. aasta kevadel algas Haigekassa poolt insuldipatsiendi raviteekonna probleemide kaardistamine. 2020 aastal kaasati nn Tartu projekti ka Viljandi haigla. Paralleelselt Haigekassa projektiga kaardistas Viljandi haigla oma insuldi raviteekonna ja tegi ettevalmistused õe iseseisvaks vastuvõtuks, millega meie haigla alustas 1. märtsil 2021.Relika Kobin
SA Viljandi Haigla
Taastusravikliinik
stats.taastusravi ja õendusabi osakonna juhataja

 

Tänasest saab COVID-19 vaktsineerimiseks aega broneerida riigiinfo telefonil 1247

18.05.2021

Tänasest, 18. maist alates kell 8.00 saab riigiinfo telefoni 1247 kaudu broneerida aega COVID-19 vaktsineerimiseks.

Telefoni teel saab aegu broneerida kõikidesse vaktsineerimiskohtadesse üle Eesti. Samal numbril saab vajadusel vastuseid COVID-19 vaktsineerimise kohta tekkivatele küsimustele. Kõnekeskus töötab seitse päeva nädalas kell 8.00.-20.00.

COVID-19 vaktsineerimise töörühma juhi asetäitja Arkadi Popovi sõnul aitab kõnekeskus vähendada koormust digiregistratuurile ja parandab vaktsineerimise kättesaadavust. Samuti on paljude inimeste jaoks mugavam aega kinni panna telefonitsi.

„Kui helistamise hetkel on ajad vaktsineerimiseks otsas, ei saa neid broneerida ka telefoni teel,“ ütles Popov. „Hetkel oleme olukorras, kus inimeste huvi on suur, aga vaktsiine veel kõigi soovijate jaoks ei ole. Küll aga tuleb vaktsiine igal nädalal juurde ning mai- ja juunikuu jooksul saavad kõik soovijad esimese doosi kätte.“ Suure tõenäosusega tekivad ka kõnekeskusesse ootejärjekorrad. „Palume kannatlikkust ja mõistmist,“ lisas Popov.

“Võimalikult kiire vaktsineerimine on kriitilise tähtsusega, et Eesti elu saaks kiiremini normaliseeruda. Häirekeskus on otsustanud abiks olla. Telefonitsi vaktsineerimisele registreerimine on alternatiiv juhuks, kui seda ei ole võimalik teha läbi digiregistratuuri,” sõnas Häirekeskuse peadirektor Kätlin Alvela.

Lisaks kõnekeskusele saab COVID-19 vaktsineerimiseks aja broneerida digiregistratuuris www.digilugu.ee. Lähima vaktsineerimiskoha ja registreerimise info leiab kaardirakenduselt https://vaktsineeri.ee/covid-19/lahen-vaktsineerima/. Vaktsineerimise koht ei ole seotud inimese ametliku elukohaga – kõik võivad broneerida aja endale sobivasse piirkonda üle Eesti. Alaealistele peab aja broneerima tema seaduslik esindaja.

Eile õhtul kell 19.00 avanes vaktsineerimise võimalus kõigile alates vanusest 16 eluaastat, lisandus ca 25 000 uut aega, suurem osa neist juunikuusse. Edaspidi lisatakse aegu lisatakse edaspidi jooksvalt vastavalt vaktsiinide saabumisele.

Eilse seisuga on Eestis vähemalt ühe doosiga COVID-19 vastu vaktsineeritud 401 317 inimest, mis on 37,4 protsenti täisealisest elanikkonnast.


Gea Otsa
Sotsiaalministeeriumi COVID-19 vaktsineerimise töörühma nõunik
 


Vanemad uudised