Viljandi Haigla eesmärk on pakkuda oma patsientidele ja klientidele parima kvaliteediga tervishoiuteenuseid, samuti hoolekande- ja rehabilitatsiooniteenuseid. 

Erakorralise meditsiini osakonnas (EMOs) saab vältimatut meditsiinilist abi
(sh ravikindlustuse puudumisel). EMO asub haigla peahoone A-korpuse 1. korrusel,
telefon 435 2046.
EMOs teenindatakse patsiente vastavalt tervisliku seisundi raskusele, mitte osakonda saabumise järjekorras.

Kas perearst või EMO - abiks otsustamisel. Loe SIIT. 

Eriarsti ambulatoorsele vastuvõtule saamiseks tuleb patsiendil esmalt pöörduda oma perearsti poole, misjärel suunatakse ta vajadusel eriarsti vastuvõtule koos saatekirja ning teostatud uuringute tulemustega.

Meie haiglas saab ilma saatekirjata tulla psühhiaatri, günekoloogi, nahaarsti ja silmaarsti vastuvõtule.

Kui Teil ei ole võimalik kokkulepitud ajal vastuvõtule tulla, palume sellest kindlasti registratuurile teada anda hiljemalt 24 tundi enne visiiti.

Patsiendid saavad analüüside jaoks vajaminevaid proove anda haigla peahoone fuajees 1. korrusel registratuuri kõrval. Laboratoorsete uuringute puhul on tähtis, et proovid oleks õigesti võetud. Täpsemat infot selle kohta saate siit.

Registreerimine eriarsti ambulatoorsele vastuvõtule toimub E-R kell 8.00-16.00 registratuuri telefonil 434 3001 või Viljandi haigla polikliiniku registratuuris kohapeal.

NB! Pabersaatekirjad asenduvad digisaatekirjadega. Loe ka siit.

Diagnostika osakonna koosseisu kuuluvad laboratoorium (paikneb B-korpuse
4. korrusel) ning radioloogia osakond (
paikneb haigla A- ja C-korpuse 4. korrusel, A-korpuse 3. korrusel ja C-korpuse 1. korrusel), diagnostika (paikneb A-korpuse 4. korrusel) ning patoloogia (0-korrusel).

Taastusravi asub haigla peahoone B- ja C-korpuse 1. korrusel. Info ja registreerimine telefonil 435 2136; E-R 8.00-16.00. Oodatud on nii saatekirja alusel saadetud kui ka saatekirjata inimesed. Pakume ka vesiravi ja imikute ujutamist. Tutvu taastusravikliiniku teenustega SIIN. 

Naistekliinik asub A-korpuse 3. korrusel. Kliiniku koosseisu kuulub ka B-korpuse II korrusel asuv naistenõuandla. Registreerimine telefonil 434 3001.
Vastuvõtt sünnitusosakonda toimub ööpäevaringselt A-korpuse otsauksest (bussipeatuse taga), telefon 435 2113.

Hoolekandekeskuses saavad abi kõik püsiva tervisekahjustuse ja funktsionaalsete häiretega inimesed, kes vajavad pidevat või perioodilist hooldusteenust ja erihooldusteenust. Asume Pargi tee 8a. Kontakt 5301 4412 keskuse juht Kairi Nool, 4342 226, erihooldusosakonna juhataja Aliis Kallaste.

Psühhiaatriakliinikus toimub ambulatoorne vastuvõtt Pargi tee 6 (1. korrusel).
Registreerimine ja info telefonil 435 4248.
Laste ja noorukitega seotud küsimuste korral saate infot telefonil: 435 2182
(Karin Kichno, laste ja noorukite psühhiaatria osakonna koordinaator)

Ööpäevaringse vastuvõtutoa telefon: 435 4255.
Aadress: Pargi tee 14. 

Sõltuvushaigete ravi- ja rehabilitatsioonikeskusasub Pargi tee 16, Jämejala külas. Info telefonil 524 4024, 434 2293. Eesmärgiks on lisaks uimastitarvitamisest loobumisele ja integreerumisele igapäevaellu, ka püsivate psüühikamuutuste saavutamine ja uute käitumismustrite kujundamine, eneseefektiivsuse tõstmine riskisituatsioonidega toimetulekuks.

 

 

Patsientide nõukoda

Viljandi haiglas alustas 5. novembril 2020 tegevust patsientide nõukoda. Nõukoja töö eesmärk on edendada Viljandi haiglas inimesekeskset teenuseosutamist, kanda kogukonnas usaldusisiku rolli, vahendades patsientide küsimusi, probleeme ja ettepanekuid haigla juhatusele ning muuta paremaks patsientide ja nende perekondade informeeritust.

Patsientide nõukotta kuuluvad: 

Malle Vahtra        - Viljandi haigla nõukogu endine liige, patsientide nõukoja esimees;

Piret Aus              - Erivajadustega inimeste eestseisja;

Helena Rantanen - Gümnasist, noorte esindaja; 

Siiri Sula              - Viljandi linna Päevakeskuse töötaja;

Lea Lükk              - Rehabikeskus OÜ psühholoog;

Ly Kirt                   - pensionäride esindaja.

“Patsientide nõukoda ei ole haigla jaoks karistusorgan,” ütles nõukoja juht Malle Vahtra. “Meie missioon on olla haigla juhtidele nõuandev ja toetav kogukonna infot edastav nõukoda”.

Patsientide nõukojad on tänase seisuga loodud viie Eesti haigla juurde: Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Kuressaare haigla, Viljandi haigla ja Pärnu haigla.

Viljandi haigla patsientide nõukojaga saab kontakti: malle.vahtra[at]mail.ee, tel 513 3701