MRT uuring  I  Ülduuringud  I Südame ja hingamisteede uuringud  I  Seedetrakti uuringud  I  Kuse- ja sugutrakti uuringud

 Uriini analüüsi andmise juhend

Metitsilliinresistentse stafülokoki (MRSA) kandlus või infektsioon

MRSA juhend pt

 

MRT uuring

MAGNETRESONANTSTOMOGRAAFIA ehk MRT

SA Viljandi Haigla MRT-kabinet töötab alates 2011. aasta veebruarist Viljandi haigla C-korpuse I korrusel igal tööpäeval. MRT-seadmega on võimalik uurida õla-, küünar-, randme-, põlve- ja hüppeliigest. MRT-uuringul saadakse inimkehast kujutis tugeva magnetvälja abil. Uuring on valutu, ei nõua patsiendilt erilist ettevalmistust ja võimaldab mitmete terviseprobleemide varajast kindlakstegemist.


Loe veel

Ülduuringud

ULTRAHELIUURING EHK SONOGRAAFIA (vt. lisaks ehhokardiograafia)

Uuringumeetod
Ultraheliuuringul saadakse kujutis siseorganitest kõrgsageduslike mehhaaniliste võngete (ultraheli) hindamise teel. Uuringu tegemise ajal liigutatakse spetsiaalset andurit geeliga niisutatud nahapinnal. Ultrahelianduris tekitatud helilained panevad võnkuma kehamolekulid, kudedest tagasipeegelduvaid võnkeid analüüsitakse ultraheliaparaadi arvutiga ja saadud kujutis kuvatakse monitoriekraanile.


Loe veel

Südame ja hingamisteede uuringud

ELEKTROKARDIOGRAAFIA (EKG ehk südamefilm)

Uuringumeetod
Elektrokardiogrammi e. “südamefilmiga” saab patsiendi kehale asetatud elektroodide abil registreerida südame töötamise käigus tekkivaid elektrilisi impulsse.


Loe veel

Seedetrakti uuringud

GASTROSKOOPIA

Uuringumeetod
Gastroskoopia on seedetrakti ülaosa endoskoopia, mis võimaldab arstil uurida söögitoru, magu ja kaksteistsõrmiksoolt painduva torukujulise optilise instrumendi (endoskoobi) abil. See uuring võimaldab selgitada patsiendi kaebuste (näiteks ülakõhuvalu, iiveldus, oksendamine, neelamishäire) põhjuseid ja/või leida silmaga nähtavaid haiguslikke muutusi (näiteks verejooks, haavand, kasvaja) söögitorus, maos või kaksteistsõrmiksooles. Gastroskoopia on täpsem kui röntgenuuring ning võimaldab vajadusel võtta uuringu käigus proovitükke (biopsia), mida hiljem saab mikroskoobiga uurida.


Loe veel

Kuse- ja sugutrakti uuringud

TSÜSTOSKOOPIA

Uuringumeetod
Tsüstoskoopia on endoskoopiline põieuuring, mis võimaldab uurida kusepõie ja kusiti limaskesta. Uuringuks kasutades spetsiaalset instrumenti, mida nimetatakse tsüstoskoobiks.


Loe veel