Erakorralise meditsiini ja sisehaiguste kliiniku koosseisu kuuluvad erakorralise meditsiini osakond ja sisehaiguste osakond.

Erakorralise meditsiini osakonnas (EMO-s) saab vältimatut meditsiinilist abi (sh ravikindlustuse puudumisel) ööpäevaringselt. Vältimatu on arstiabi olukorras, kus selle edasilükkamine ohustab otseselt inimese elu või abita jäämine võib põhjustada kestva terviserikke. Oodatud on patsiendid, kellel on tekkinud hiljuti äge terviseprobleem, trauma või mürgistus. Haigeid käsitletakse raskusastme järgi, mitte saabumise järjekorras, seega ooteaega ei saa ette planeerida. Valves on EMO valvearst, vajadusel kaasates kirurgi, sisearsti, anestesioloogi või günekoloogi. Ägeda psühhiaatrilise probleemi puhul on õigem pöörduda meie psühhiaatriakliiniku valvetuppa (vaata kontakte siit: http://vmh.ee/psuhhiaatriakliiniku-ambulatoorne-vastuvott-2/).

Sisehaiguste osakonda võetakse ravile patsiente kopsu-, südame-veresoonkonna-, seedetrakti-, vere-, neeru-, ainevahetus- ja onkoloogiliste haigustega, käsitletakse ka neuroloogilisi haigeid, mürgistusi ja vähemohtlikke nakkushaigeid. Statsionaaris viibides koostatakse uuringute ja ravi plaan, vajadusel konsulteerides kitsama eriala spetsialistidega, ravi toimub kaasaegseid meetodeid arvestades.

Haiglaravi vajavate laste ravi toimub samuti sisehaiguste osakonna pinnal, kus lastele on 3 palatit ning kuni 10-aastane lapspatsient hospitaliseeritakse koos hooldajaga. Siseosakonnas töötavad pikaajalise töökogemusega terapeudid, lisaks neuroloog ja lastearst. Tegevuses osalevad aktiivselt ka õendus- ja taastusravi spetsialistid.

NB! Siseosakonna plaaniliste patsientide registreerimine toimub ainult läbi siseosakonna vanemarsti Mann Randaru (435 2146  mann.randaru[at]vmh.ee).  

Vaata kontakte siit.