Perekool

Tulevasi emasid sünnituseks ning beebi eest hoolitsemiseks ettevalmistavad perekooli loengud toimuvad kord nädalas, teisipäeviti kell 16 üle telesilla. Üks loeng kestab orienteeruvalt 2 tundi.

Loengutsükkel koosneb neljast loengust: 

1. RASEDUSAEGNE ELUVIIS
Muutused naise kehas, toitumine, liikumine.

2. ETTEVALMISTUS SÜNNITUSEKS JA SÜNNITUSVALU LEEVENDAMINE
Sünnituse algus (millal haiglasse minna ja mida kaasa võtta), sünnituse kulg, haigla protseduurid, sünnitusplaan. Toimetulek sünnitusvaluga, erinevad keha-ja sünnitusasendid, massaaž, füüsiline tugi ja tugiisiku roll sünnitusel.

3. SÜNNITUSJÄRGNE PERIOOD JA VASTSÜNDINU HOOLDUS
Muutused naise kehas, rasedusest hoidumine, imiku hooldus.

4. IMETAMINE
Õpetus rinnaga toitmisest, imetamisvõtted, võimalikud tekkivad probleemid ja küsimused. 

Koolitajad on sünnitusabi ja günekoloogia osakonna ämmaemandad. 

Perekooli loeng toimub Zoomi keskkonnas, selle kasutamise eelduseks on arvuti kaamera, kõlari ja mikrofoniga ning internetiühendus. Kasutajale saadab loengu lingi ning juhised keskkonnas topimetamiseks haigla koolituskeskus, kes on vajadusel ühenduse loomisel ka toeks.

Ühe loengu hind on 5 eurot, nelja loengu hind on 15 eurot osaleja kohta.

Registreerimine loengutele ja tasumine toimub Viljandi haigla registratuuris telefonil 434 3001 ja e-posti aadressil registratuur at vmh dot ee
Koolitusele saab registreerida koolitusele eelneva päeva kl 15ni. Koolituse eest peab makse olema laekunud Viljandi haigla arvele koolituspäeva hommikul kl 10ks. 

Kui enne koolitust selgub, et inimene ei saa mingil põhjusel koolitusel osaleda, siis on ta kohustatud sellest koolitusele eelneval päeval  (telefonitsi kl 16ks, e-postiga 24-ks)  registratuurile teada andma ning sel juhul saab ta võimaluse osaleda samal koolitusel järgmises tsüklis, so kuu aja pärast. 
Ette makstud raha haigla ei tagasta.