TECAR-teraapia
Tecar-teraapia on diatermiaravi vorm, mille peamiseks toimemehhanismiks on tekitada nahaalustes kudedes kõrgsagedusvoolu abil soojust. Tecar on olnud juba mõnda aega kasutusel nii taastusravis kui ka spordimeditsiinis ning saanud laialdast heakskiitu kasutajate poolt. Teraapia on ohutu ja efektiivne enamike tugiliikumisaparaadi vaevuste korral. Järjest rohkem leiab Tecar-teraapia oma kohta ka uro-günekoloogilises ravis. Tecari abil on võimalik tekitada nahaalustes kudedes soojust kuni 5cm sügavusel ning soojatunne võib kesta veel 45min pärast protseduuri.
Teraapiate sagedus sõltub patsiendi ja spetsialisti kokkuleppest. Traumadest taastumisel kasutatakse Tecar-teraapiat vahel ka 2 korda päevas, kuid krooniliste vaevuste korral 1 kord päevas või mõned korrad nädalas. Ravikuuri pikkust enamasti ei määrata, vaid lähtutakse patsiendi kaebustest ja soovidest.
NÄIDUSTUSED (ja peamised rakendused taastusravis):
- Operatsioonijärgne taastusravi
- Sporditraumad
- Lihaste ja kõõlustega seotud kaebused
- Treeningutest taastumine
- Seljavalud
- Liigesvalud
- Neuropaatiad
- Vereringe ja lümfiringe häired
- Armkoe pehmendamine
- Äge ja krooniline valu
- Paljud ortopeedilised seisundid ("külmunud õlg", epikondüliit, fibromüalgia, "kukekannus", lihasspasmid, luumurrud, karpaalkanali sündroom jne.)
Tecar-teraapia on väga ohutu raviprotseduur, seega peamisi vastunäidustusi on vaid 2.
VASTUNÄIDUSTUSED:
- Veritsus (Hemofiilia, lahtine verejooks, aneurüsmid).
- Äge põletik
Ja nagu enamike aparaatsete teraapiate puhul on ka Tecar-ravi mitte soovitatud rakendada raseduse, südamestimulaatori, pahaloomuliste kasvajate ja osade metall-implantaatide olemasolu korral. Ravi rakendamise otsustavad arst ja spetsialist.