Viljandi haiglas töötavad aasta ämmaemandad

05.05.2023

5. mai on pühendatud ämmaemanda ametile, kes oma tööd tehes jagavad hoolt tulevaste emade ja nende laste elule ja tervisele. “Täna on teie päev – Viljandi haigla tervitab teid tänase pidupäeva puhul. Olete olemas ja pakute tuge elu alguses, teie hellad käed ja soojad sõnad on pisikeste ilmakodanike esmane kokkupuude suure maailmaga. Teie kannate võtmerolli, tööpõld on teie ees ääretu, kuid oma meeskonna ning teadmiste ja oskustega olete alati olemas emadele-isadele ja ka vanavanematele, toetate naisi läbi nende elukaare, olete noortele hindamatu tugi, ning peredele hea nõuandja,” ütles Viljandi haigla õendusjuht Saima Hinno, “Oleme teile väga tänulikud – aitäh panuse eest ja palju õnne!”

Tänase päeva puhul on meil rõõm teada anda, et Viljandi haiglas töötavad aasta parimad ämmaemandad! Nimelt valiti eile Eesti Ämmaemandate Ühingu aastakonverentsil aasta ämmaemandaks Tiia Helve ja nooreks ämmaemandaks Kadi Mitt, kes mõlemad töötavad Viljandi haiglas.

Foto (Anne-Liis Pärna): Vasakul aasta ämmaemanda tiitli saanud Tiia Helve ja paremal aasta noore ämmaemanda tiitli pälvinud Kadi Mitt. 

„Olen olnud ämmaemand 26 aastat ja kogu selle aja Viljandi Haiglas. Oma elus pean ma kõige tähtsamaks rolliks olla ema ja olen väga õnnelik, et oma tööga saan olla abiks naistel selleks tähtsaks rolliks valmistumisel. Ämmaemanda roll on toetada naist läbi elukaare, munarakust tähetolmuni,“ kommenteeris tööd ämmaemandana aasta ämmaemanda tiitli saanud Tiia Helve.

Aasta nooreks ämmaemandaks valitud Kadi Mitt on ämmaemandana töötanud alates aastast 2019. „Alustasin esmalt veel kooli kõrvalt abiämmaemandana Ida-Tallinna Keskhaigla sünnitusmajas. 2020. jaanuaris ulatati pidulikult Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli poolt diplom kätte ning aasta lõpu poole, oktoobris, siirdusin Tallinnast tagasi kodulinna ja alustasin Viljandi Haiglas ämmaemandana tööd,“ rääkis Mitt, „Mulle meeldib ämmaemanda töö juures see, et ma saan olla naisele toeks justkui kõige õrnemal perioodil tema elus ja samas näha kuidas naistes on võimu ja jõudu millekski nii imeliseks nagu uue elu sünnitamine. Sünd, selle juures viibimine ja sünnituse vastuvõtmine on lihtsalt imeline.“

Soovime kõikidele ämmaemandatele imelist ämmaemandate päeva, teie roll on nii oluline!