Ambulatoorsete vastuvõttudega alustas sisearst-allergoloog dr Eleri Luhamets

24.08.2022

Dr Luhametsa vastuvõtud toimuvad kolmes valdkonnas: allergoloogi vastuvõtt täiskasvanutele, venoosse tromboosi vastuvõtt ning sisearsti vastuvõtt. Vastuvõtule on oodatud patsiendid perearstidelt, teistelt eriarstidelt, erakorralise meditsiini osakonnast ja haiglaravi järgselt. Uudse teenusena hakkab ta Viljandi haiglas osutama allergia immuunravi. 
 
Dr Eleri Luhamets võtab eest vedada ka mäluhäirete teekonna Viljandi haigla poolsed tegevused ning toetab jätkuvalt õdesid sõjapõgenike esmasel tervisekontrollil.
 
Dr Luhametsa vastuvõtud leiavad aset Viljandi haigla suure maja B-korpuse II korrusel kabinetis B211:

- Allergoloogi vastuvõtt täiskasvanutele (teisipäeviti kell 10-15)
Vastuvõtule on oodatud patsiendid allergiliste haiguste kahtlusel diferentsiaaldiagnostikaks ja raviks. Näiteks allergiline nohu, astma, allergilised nahalööbed, atoopiline dermatiit ja nõgeslööve, toiduallergiad, putukamürgiallergiad ja ravimiallergiad.
 
Dr Luhamets hakkab Viljandi haiglas pakkuma allergia immuunravi võimalust patsientidele, kellele see on vastavalt sümptomaatikale ja täiendavatele analüüsidele näidustatud.
Immuunravi oma olemuselt on immuunsüsteemi õpetamine toime tulema allergeeniga, nõnda et organism muutub aja jooksul allergeenile vähem tundlikuks. Selle tulemusena allergia sümptomid ja ravimite vajadus vähenevad ning kõrge astma tekkeriskiga patsientidel võib immuunravi astma algust edasi lükata või isegi ennetada.
 
Vajalik pere- või eriarsti saatekiri. 
 
- Venoosse tromboosi vastuvõtt (kolmapäeviti kell 10-15)
Vastuvõtule on oodatud patsiendid, kes vajavad süvaveenide tromboosi ja kopsuarteri trombemboolia ravi muutmist või täiendavaid uuringuid pärast ägeda tromboosi ravi alustamist erakorralise meditsiini osakonnas ning nõustamist tromboosiõe vastuvõtul. Tromboosivastuvõtul ei tegeleta perifeersete arterite tromboosiga, see kuulub veresoontekirurgia valdkonda.
 
Vajalik pere- või eriarsti saatekiri. 
 
- Sisearsti vastuvõtt (neljapäeviti kell 10-15)
Vastuvõtule on oodatud patsiendid kõikide organsüsteemide mitte-kirurgiliste probleemidega diferentsiaaldiagnostikaks, uuringuteks ja raviplaani tegemiseks. Näiteks patsiendid täpsustamata palavikuga, ebaselge kaalulangusega, südame-veresoonkonna ja seedetrakti haigustega ning kasvajalise haiguse kahtlusel täpsustavateks uuringuteks. 
 
Vajalik pere- või eriarsti saatekiri.