Viljandi haigla mobiilsed kabinetid ootavad tervist kontrollima Eesti Tervisemessil

06.05.2022

 7. ja 8. juunil pakuvad Viljandi haigla mobiilsed kabinetid koostöös Eesti Vähiliiduga võimalust oma tervist kontrollida Tallinna lauluväljakul toimuval Eesti Tervisemessil - Liikuma! 

Tervisekontrolliks on avatud nii mobiilne diagnoosikabinet meestele, mobiilne nahakabinet, mammograafiabuss kui ka C-hepatiidi buss. 

***
Mobiilses diagnoosikabinetis meestele võtab vastu uroloog gr Aleksandra Rautio.

Eesti Vähiliidu ja Viljandi Haigla mobiilsesse diagnoosikabinetti vastuvõtule võib pöörduda nii konkreetse kuse- ja suguteede vaevusega kui ka profülaktiliseks kontrolliks. Regulaarne kontroll võimaldab varakult avastada nii healoomulisi kui ka onkoloogilisi probleeme. Varajane avastamine aitab kaasa ravi kergemale kulule ning tervise kiiremale taastumisele.

Diagnoosikabinetis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid.

Uroloogi vastuvõtuks on vajalik saatekiri perearstilt. Saatekirjata või ravikindlustuseta on võimalus pöörduda tasulisele vastuvõtule (35 eurot pluss uuringute tasu). Ravikindlustatud inimestele kehtib visiiditasu 5 eurot.

Vastuvõtaeg on võimalik ka eelnevalt broneerida digiregistratuuris.

***

Mobiilses nahakabinetis võtab dermatoveneroloog dr Aade Topnik vastu kõiki, kes soovivad kontrollida oma kehale tekkinud kahtlaseid häirivaid nahamoodustisi ning sünnimärke.

Eesti Vähiliiduja Viljandi Haigla mobiilne nahakasvajate diagnoosimise kabinet on varustatud kaasaegse aparatuuriga. Diagnoosimist vajavate nahamoodustiste kõrval võib nahaarsti poole pöörduda ka muude nahaprobleemidega.

Probleemide varajane avastamine aitab kaasa ravi kergemale kulule ning tervise taastumisele. Regulaarne kontroll tagab meelerahu.

Nahaarsti vastuvõtule saab tulla saatekirjata. Ravikindlustatud inimestele on visiiditasu 5 eurot. Ravikindlustamata inimestele 35 eurot.

***
Tervisemessil on võimalus osaleda ka rinnavähi varajase avastamise sõeluuringul mammograafiabussis. Sõeluuringule on oodatud naised sünniaastatega 1954, 1956, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968, 1970 ja 1972. Uuring on tasuta, ka ravikindlustamata naistele, saatekirja vaja ei ole.

Naised, kes ei kuulu sõeluuringu sihtgruppi, on uuringule oodatud rinnakaebuste korral arsti saatekirjaga või tasulisele vastuvõtule 35 eurot.

Varakult avastatud rinnavähk on ravitav!

***

C-hepatiit on viiruslik maksapõletik, mis kulgeb aastaid ilma haigusnähtudeta või kerges vormis. Kroonilise nakkuse korral võib areneda maksatsirroos või maksavähk. C-hepatiidi viirust on võimalik mobiilses diagnoosikabinetis tuvastada lihtsa veretestiga! Testimine on tasuta ja oodatud on kõik huvilised.