Viljandi haigla koduteenused jõuavad patsientideni uue autoga

21.12.2023

Viljandi haigla on viimaste aastate jooksul arendanud teenuseid, mida saab pakkuda patsientidele nende kodus. Juba pikemalt toiminud koduõenduse ja koduhaigla teenusele lisaks pakub haigla ka koduhospiitsi teenust ning laienenud on ka koduste taastusraviteenuste maht. Kõigi nende teenuste jõudmiseks patsientideni sai taastusravikliinik täna enda kasutusse uue auto. 

Lisandunud sõidukiga jõuavad patsientide kodudesse teenust osutama koduhospiitsi õde, füsioterapeut, tegevusterapeut ning jalaraviõde.  

Koduhospiits teenus on meditsiiniline toetus patsiendi elu lõpuosas. Teenuse ajal külastab hospiits- ja palliatiivravi väljaõppe ning kogemusega õde patsienti tema kodus, hindab tema seisundit, teeb arsti ettekirjutatud raviprotseduure ning nõustab perekonda. Arst aga konsulteerib patsienti ja perekonda läbi telesilla õe tahvelarvuti abiga.  

„Hospiitsravi on meditsiiniline sekkumine, mis tähendab, et pakume inimesele elulõpuravi talle koduses keskkonnas. Koduhospiitsi teenuse eelduseks on aga see, et patsiendil on tugev sotsiaalne võrgustik, kes teda põetaks. Vajadusel kaasame protsessi ka hingehoidja või omavalitsuse sotsiaaltöötaja,“ kirjeldas koduteenuste osakonna juhataja Kadri Oras lisades, et koduhospiitsi teenuse raames ei paku Viljandi haigla meeskond koduhooldust.

Koduhospiitsi õe visiidid toimuvad päevasel ajal, vajadusel ka nädalavahetusel. 

Füsio- ja tegevusteraapia valdkonnas on Viljandi haigla koduteenuseid osutanud juba 5 aastat. Lisaks pakub haigla ka kodust jalaravi teenust. „Selliste koduste taastusraviteenuste eesmärk on aidata inimesel just kodus hakkama saada. Anname visiitide käigus patsientidele soovitusi kodukohanduse osas ning teeme nendega vajalikke harjutusi ja tegevusi koduses keskkonnas, samuti nõustame perekonda selles osas, kuidas oma lähedast igapäevaselt  kodukeskkonnas aidata,“ kirjeldas taastusravikliiniku juhi kt Erli Lond.  

Lisaks käivad taastusravi kliiniku spetsialistid ka rehabilitatsiooniteenuste raames väljaspool haiglat teenuseid osutamas. 

Foto (Maarja Evert/Viljandi haigla): Taastusravikliinik sai täna enda kasutusse uue auto, millega patsientidele nende kodus teenuseid osutamas käia.

 

Foto (Maarja Evert/Viljandi haigla): Fotol vasakult füsioterapeut Ingrit Ernits, logistikaosakonna juhataja Taavi Lemming, koduhospiitsi õde Liia Võsu, füsioterapeut Anita Kala ja taastusravikliiniku juhi kt Erli Lond.