Viljandi haigla käivitab mobiilse androloogiakabineti ehk meestebussi

08.11.2021

Viljandi haigla koostöös Eesti Vähiliiduga paneb alates 13. novembrist tööle mobiilse androloogiakabineti ehk meestebussi, mis hakkab ringi sõitma eri paigus üle kogu Eesti. Meestebuss on juba viies mobiilne kabinet, mille Viljandi haigla on käivitanud. 
 
Androloogiakabinetis võtab vastu uroloog Teesi Sepp. Uroloogia on kirurgiline eriala, kus arstid tegelevad meeste kuse- ja suguteede haigustega. „Meestekuu ehk Movembri raames kutsume mehi endale tähelepanu pöörama ja oma tervist kontrollima. Käsitleme onkoloogilisi probleeme nagu kuseteede kasvajad ja ka healoomulisi probleeme nagu neeru- ja kuseteede kivid, põietalitlushäired ja põletikud. Uroloogid käsitlevad ka meestele eriomaseid muresid nagu eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise- ja munandikoti-haigused,“ selgitas meestebussis vastuvõtte alustav dr Teesi Sepp.
 
Bussis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid, samuti uriinivoolu mõõtmise aparaat, analüsaator ja palju muud. Kabineti varustus on samasugune nagu haigla statsionaaris ja seal tehakse 95% vajaminevatest uuringutest. 
 
Vastuvõtule võib pöörduda kõigi meestele eriomaste haiguste kaebustega: eesnäärmevaevused, seksuaalhäired, meeste üleminekuiga, hüpogonadism, viljatus, kroonilised põletikud jne. 
 
Uroloogi vastuvõtule pääsemiseks on vaja saatekirja!
 
Ravikindlustatud isikutele kehtib esimesel külastusel visiiditasu 5.00 eurot. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad vastuvõtule pöörduda tasulises korras.
 
Registreerida saab helistades Viljandi haigla registratuuri 4343001 ja digiregistratuur.ee kaudu. Digiregistratuuris saab kinni panna ainult saatekirjaga aegu, telefoni teel ka tasulisi aegu. 
 
Meestebuss alustab Tallinnast, peatudes 13. novembril kell 10-15.00 Salme Kultuurikeskuse parklas ja 21. novembril kell 10-18 Kaja keskuse parklas.
 
Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument.
 
 
Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla
kommunikatsioonijuht