Viljandi haigla hoonete vahel transpordib analüüside materjale mehitamata robotkuller

27.02.2023

SA Viljandi Haigla
Clevon AS
PRESSITEADE
27.02.2023

Viljandi haigla hoonete vahel transpordib analüüside materjale mehitamata robotkuller
 
Tänasest liigub Viljandi Haigla hoonete vahel mehitamata kaugjuhitav robotkuller CLEVON 1, mille ülesandeks on toetada haiglat patsientide analüüside transportimisel osakondadest laborisse. Uudne lahendus sündis Viljandi haigla ja robotkullereid arendava ja tootva Clevon AS-i koostöös. 
 
„Arutasime kolleegidega, milline oleks sujuvam, kiirem, turvalisem ja töötajate aega väärtustav lahendus proovimaterjalide transpordiks Viljandi haigla erinevatest hoonekompleksidest haigla laborisse,“ tutvustas idee sündi haigla õendusjuht Saima Hinno. „Mõttetalgute käigus sündis mitmeid lennukaid ja keskkonnasäästlikke ideid ning jõudsime robotkullerini. Clevoni inimesed olid pakutud koostöö mõttest huvitatud ning üheskoos lõime sobiva lahenduse.“
Clevoni juhatuse liige Arno Kütt ütles, et pikalt ei tulnud mõelda ning pärast vajalike analüüside tegemist võeti ettepanek vastu: „Oluline on testida uusi tehnoloogilisi lahendusi, mis haigla personali rasket tööd kergendaksid. Meie mitmeotstarbeline platvormsõiduk CLEVON 1 sobib kasutamiseks erinevates ärivaldkondades, nii ka haiglates.“ Ta lisas, et käesolev koostöö on taaskord heaks näiteks, et ka Clevoni väikeses kodulinnas Viljandis on võimalik katsetada maailmatasemel tehnoloogiat.
CLEVON 1 vurab Viljandi haigla peahoone ning Jämejala pargis asuvate osakondade vahel neljal korral päevas graafiku alusel. Tühjad anumad ning juba proovimaterjalidega täidetud mahutid paigutavad haigla töötajad robotkulleri ilmastikukindlasse ja PIN-kood lukuga kaitstud kaubaruumi kokkulepitud aegadel. Kui proovimaterjalid kogutud, naaseb mehitamata kaugjuhitav robotkuller haigla peahoone juurde, kust labori töötaja võtab saadetised ning viib laborisse analüüsimiseks. 
 
„Katsutid proovimaterjalidega on pakitud hoolikalt spetsiaalsetesse konteineritesse, mis asetatakse termokastidesse ning paigutatakse mehitamata robotkulleri kaubaruumis paiknevale stabiilsele alusele, nii on tagatud nende kvaliteetne nõuetele vastav transport,“ rääkis haigla haldusjuht Andrus Plees.  
 
Haigla haldusjuhi sõnul plaanitakse esialgu mehitamata kaugjuhitava robotkulleri abiga transportida vaid proovimaterjale. „Kui Jämejala pargi inimesed mehitamata robotkulleri omaks võtavad, lahendus kõiki osapooli rahuldab ning koostöö sujub, võib lisanduda ka teisi teekondi ning muude vajalike vahendite transporti. Mõtteid meil sel teemal juba on,“ avaldas Andrus Plees.

VAATA VIDEOT
 
 
 
 

 
(Fotod: Kevin Karlson)