Viljandi haigla hakkab pakkuma terviklikku teenust mäluhäiretega inimestele

02.12.2022

SA Viljandi Haigla
Pressiteade
02.12.2022

Viljandi haigla hakkab pakkuma terviklikku teenust mäluhäiretega inimestele

Teisipäeval, 6. detsembril saab Viljandi haiglas alguse uus teenus – mälukliinik –, mille eesmärgiks on mäluhaiguste varajane avastamine.

Meeskonda kuuluvad mäluõed, neuroloog, geriaater, neuropsühholoog ja psühhiaater. Lisaks tehakse tihedat koostööd Dementsuse Kompetentsikeskusega, et pakkuda erinevaid toetavaid teenuseid.

Mälukliiniku juht dr Eleri Luhamets sõnas tutvustamiseks: „Soovime pakkuda teenust, mis ühendaks meditsiinikäsitluse ja sotsiaalteenused  üheks sujuvaks tervikuks – mäluteekonnaks, kus abi on käeulatuses täpselt siis, kui seda patsiendil ja tema lähedastel vaja läheb.“ 

Mäluhäirega patsiendi teekond algab perearsti juures, kes koos inimese enda ja lähedastega jõuab mäluhaiguse kahtluseni, välistades muud mäluhäireid põhjustada võivad haigused. Seejärel saab perearst teha e-konsultatsiooni Viljandi haigla geriaatrile üle 65-aastaste  patsientide puhul ja mäluhaigustele spetsialiseerunud neuroloogile alla 65-aastaste patsientide puhul, mille alusel kutsutakse patsient mälukliiniku vastuvõtule. Mäluhaiguse kinnitudes suunatakse patsient vastavalt vajadusele Dementsuse Kompetentsikeskuse poolt korraldatavatele mälukliiniku toetavatele teenustele.  

Dementsuse Kompetentsikeskuse juht Pipi-Liis Siemann tõdes, et lisaks kompetentsikeskuse poolt pakutavatele teenustele on heameel alustada koostööd Viljandi maakonna sotsiaaltöötajatega, kellega koos asutakse mälukliiniku raames isikukeskselt inimesele kõige sobivamaid tugimeetmeid pakkuma. „Lisaks sotsiaalnõustamisele abistavad mäluhaigusega inimest ja tema lähedasi tegevusterapeut, jurist, hingehoidja ning kogemus- ja leinanõustaja. Koos tervishoiuteenustega saame nii anda inimesele ja tema lähedasele nii hädavajaliku turvatunde ja toetuse,“ märkis Siemann.

Lähem info:

https://vmh.ee/malukliinik/
https://dementsus.ee 

Heade soovidega
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332