Valmis Jämejala kõige pikem küpsisetort (fotod)

28.09.2022

Täna, 28. septembril valmis Jämejalal kõigi aegade kõige pikem küpsisetort, kokku 501 cm. Hiigelmaius koosnes patsientide ja töötajate poolt maitsemeelte teravdamise võistluseks valminud tortidest. Kolmapäeva hommikul jagati materjalid tordi valmistamiseks võistkondadele laiali ning lõunaks laekus 17 kaunist, värvikirevat ning maitsvat torti žüriile hindamiseks.
 
Žürii, koosseisus: Viljandi haigla juhatuse liikmed Priit Tampere ja Mart Kull, õendusjuht Saima Hinno, hooldusosakonna juhataja Leevi Hiiesalu, psühholoog Margus Veem ning Cleveroni Akadeemia koordinaator Laido Valdvee, hindas kõikide tortide maitsekust – väljanägemist, lõhna, struktuuri ja maitset ning kuulutas välja kolm auhinnalist kohta töötajate ning  kolm patsientide kategoorias. Lisaks anti välja kolm eriauhinda ning kõik osalejad pärjati tänukirjaga. 
 
Žürii liikmete sõnul oli valiku tegemine keeruline, sest kõik tordid olid väga erinevad, nägid kaunid välja ning olid väga maitsvad. „Igas tordis oli midagi, mis meeldis mõnele žürii liikmetest, võitjate valimise arutelust käisid läbi pea kõik tordid,“ iseloomustas valimise protsessi žürii liige Margus Veem. 
Kohtunike suureks lemmikuks ning üldvõitjaks osutus patsientide meeskonna Ägedad valmistatud tort, mille kohta pea kõik žürii liikmed ütlesid, et see oli ka nende isiklik lemmik. Margus Veemi sõnul vastas see tort kõikidele ootustele, mis on ühel suurel küpsisetordi sõbral – see oli piisavalt mahlane, aga tuntava struktuuriga, maitsed olid tasakaalus ning tunda nii magusust kui hapukust. Leevi Hiiesalu sõnul klappisid selle tordi puhul hästi ka väljanägemine ja maitse. 
 
Patsientide kategoorias teise koha pälvis tort meeskonnalt Üritajad, kolmanda koha Vanad ja Kobedad, Kirju ja Kihiline. Eriauhind läks võistkonnale Neli Musketäri, kelle valmistatud tordis leidus midagi kõikidele. Töötajate arvestuses võitis võistkond Biskviidihiir, teise koha saavutas võistkonna Laktoosivaba Hiir ning kolmanda koha võistkonna Suur Pere valmistatud tort. Eriauhindu anti töötajatele välja kaks  - võistkondadele Lillekesed ning C-Maja. 
 
Mõlema kategooria esikohale anti üle rändauhinnad, märkimaks uue traditsiooni sündi. Päeva juht Raili Aavik avaldas lootust, et järgmisel festivalil valmib kindlasti veel pikem tort ning rekord saab purustatud.  
Kohtunikud suhtusid oma rolli väga tõsiselt, maitsti, uuriti maiuste struktuuri ning arutelud olid elavad. Kuigi 17 torti andsid kokku ühe suure magusa elamuse, arvasid žürii liikmed, et kuigi täna nad ehk rohkem torti ei sooviks, siis juba järgmisel kuul oleks küpisetort laual juba teretulnud. 
 
Päeva lõpuks korraldati piknik, millel osakondade patsiendid ja kliendid said Jämejala pikima tordi heaks kiita. Meeleolu loomise eest hoolitses muusik Kristjan Lindenberg. 
 
Korraldajad on väga tänulikud nii kõikidele osalejatele kui ka sponsoritele - Jämejala kõige pikema küpsisetordi valmimisele aitasid oma toodetetega kaasa Tere ja Salvest. Auhinnakotte aitas täita Rannarootsi. 
 
Maitsete teravdamise päev leidis aset Jämejala 125 festivali raames. Kogu nädala vältaval festivalil on juba toimunud orienteerumis- ja mälumäng ning eri teenuste tutvustus, väga erinevad töötoad ning pargieksursioonid nii bussiga kui jalutades. Ees on ootamas moešõu tuleviku tööriietest ning Jämvisioon patsientide ja klientide etteastetega. Kogu festvali eesmärk on pakkuda patsientidele ja kleintidele meeldivat tegevust, toetada nende vaimse tervise heaolu taastumist ja tegeleda laiemalt kogukonna arendamisega. 
Tänasel üritusel pani jala tatsuma Kristjan Lindenberg lõõtspilliga.501 cm hiigelmaiust :)


Eilse päeva teema oli teadvelolek. Toimusid kunsti, voolimise, lauamängu, jooga ning teadvelolekupraktikate töötoad nii patsientidele/klientidele kui töötajatele. 
Päeva lõpus oli taas võimalus osaleda ekskursioonil ümber Jämejala pargi.