Vaktsineerimisbuss on 26.02 ja 09.04 Viljandis Centrum 2 parklas

20.03.2024

26. märtsil ja 9. aprillil kell 9-15 on Viljandi haigla vaktsineerimisbuss Viljandis Centrum 2 parklas

Vaktsineerimisbussis on kõigil soovijatel võimalik vaktsineerida puukentsefaliidi, difteeria-teetanuse, covidi, gripi ja  leetrite-mumpsi-punetiste vastu! Seda saab teha eelregistreerimata!

PUUKENTSEFALIIDI juhtude arv Eestis on Terviseameti andmetel viimaste aastatega kolmekordistunud. Puugid aktiveeruvad varakevadel, siis kui temperatuur on 5-7 kraadi. Praegu on hea aeg end vaktsineerida, siis saab esmase kaitse suve alguseks (2 süsti). Kuur koosneb 3 süstist ning täieliku kaitse saamiseks läheb aega 6 kuud. Puukentsefaliidi vastu vaktsineerimine maksab 31 eurot.

DIFTEERIA-TEETANUSE vaktsiini tuleb täiskasvanutel korrata iga 10 aasta tagant. Mõlema haiguse eest kaitsev liitvaktsiin on tasuta.

LEETRITE-MUMPSI-PUNETISTE vaktsiini on soovitav teha kõigil, kes ei ole kõike kolme haigust põdenud ega varasemalt vaktsineeritud kahe doosiga. 1980-1992 aastal sündinutel ning sel ajavahemikul ühe doosi saanud inimestel on soovitatav teha üks täiendav doos. Vaktsineerimine maksab 18 eurot.

GOVIDI ja GRIPI vastu vaktsineerimine on soovitav riskirühma kuuluvatel inimestel. Covidi vaktsiin on tasuta, gripivaktsiin maksab 17 eurot, riskirühmadele on tasuta. Riskirühma kuuluvad kuni 7-aastased väikelapsed, lapseootel naised, üle 60-aastased inimesed ning alaealised, kellel on terviseseisundi tõttu suurem risk tüsistusteks ja raskeks põdemiseks.

Ootame kõiki soovijaid seda võimalust kasutama!