Ukraina sõjapõgenike tervisekontroll ja vaktsineerimine

22.03.2022

Ukraina sõjapõgenikele on soovituslik läbida üldine tervisekontroll, mille eesmärk on saada ülevaade tervise seisundist, teha nakkuskontrolli uuringud, vajadusel vaktsineerida, planeerida edasine ravi ning väljastada ravimiretseptid. 

Viljandi haiglas (Pärna tee 3, Jämejala küla, Viljandi vald) toimuvad tervisekontrolli vastuvõtud A-korpuse II korrusel E-R kell 8-15, etteregistreerimisega haigla registratuuri telefonil 434 3001. 
 
- Kõigile sõjapõgenikele on tagatud Covid-19 vaktsineerimine. 
Viljandi haiglas on võimalik Covid-19 vastu vaktsineerida T-R kell 9-15.30 nii ette registreerimata kui broneerides endale aeg telefonil 434 3001.
Ette registreerimata  on võimalik vaktsineerida ka Sakala keskuses teisipäeviti kell 16-19. Vaktsiinid: Pfizer, Moderna, Nuvaxovid ning Sakala keskuses ka Janssen.
 
- Kõigile Ukrainast saabuvatele sõjapõgenikele on tagatud tasuta vältimatu arstiabi. Erakorralise tervisemurega tuleb pöörduda haigla erakorralise meditsiini osakonda (Pärna tee 3, Jämejala küla, Viljandi vald) või helistada hädaabinumbril 112. 
Kuni ravikindlustuse saamiseni on Ukraina sõjapõgenikele tagatud ka vajaminev ravi, mille edasilükkamine või selle andmata jätmine võib põhjustada abivajaja surma või püsiva 
tervisekahjustuse. 
Kuni sõjapõgenikul ei ole ravikindlustust, kirjutatakse ravimiretseptid välja soodustuseta. Ravimite väljaostmist toetab vajadusel kohalik omavalitsus (sotsiaalamet või -osakond).   
 
- Terviseameti kodulehel on ajakohane ja täienev info Ukraina sõjapõgenikele tervishoiuteenuste osutamise kohta eesti, ukraina ja vene keeles: https://www.terviseamet.ee/et/ukraina#est