Tervikumi ehituselt eemaldatakse kraana

11.10.2023

Täna, 11. oktoobril alustati Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitusplatsilt tornkraana kokku panemist ja äraviimist.

Tornkraana eemaldamine Tervikumi ehituselt tähendab seda, et kraanatööd on valmis saanud ning vajadust suurteks tõstetöödeks enam ei ole. 

Tänaseks on Tervikumi hoone välisseinad koos. Ehitusplatsil on aga käimas mitmed eriliiki tööd – paigaldatakse torustikke ja kaableid, samuti on käimas siseseinte ehitus ja akende paigaldus.

Tervikum kerkib Viljandi kesklinna 2025. aasta juuniks. 23 000 m² suuruses hoones on koos perearstiteenus, erinevate uuringute võimalus, eriarstid ja erakorraline meditsiin ning taastusravi.

Projekti kogumaksumus on 104 miljonit eurot koos käibemaksuga. Hoone on projekteerinud arhitektid DAGOpen OÜ, PLANHO consultores S.L.P, BAKPAK Architects S.L.P, sisearhitekt Pink OÜ ning ehitavad Rand ja Tuulberg AS ning Ehitustrust AS. Omanikujärelevalvet teostab inseneribüroo Telora OÜ. Viljandi maakonna haigla ja tervisekeskuse ehitust toetatakse Euroopa Liidu Eesti taaste- ja vastupidavuskavast.