Teisipäeval, 18. oktoobril toimub insuldi tugigrupi kohtumine Sakala keskuses

13.10.2022

Teisipäeval, 18. oktoobril kell 14.30 toimub Sakala keskuse sammassaalis insuldi tugigrupi kohtumine.
Oodatud on nii insulti läbipõdenud inimesed, kui ka lähedased, kes vajavad insuldijärgset nõu või tuge.
Kohtumisel räägib kliiniline logopeed Katrin Inso kõne toetamisest ja neelamisprobleemidest, kokkusaamist viib läbi Viljandi haigla insuldiõde Ulvi Skirta.

Pärast tugigrupi kohtumist, kell 16.00 on võimalus osaleda Sakala keskuse saalis TÜ Väärikate ülikooli loengul, kus neuroloog dr Katrin Põld ja taastusarst dr Krista Lääne räägivad teemadel: insult - ennetus, ravi ja taastumine. 
 
Viljandimaa insuldi tugigrupi esimene kohtumine toimus juunikuus,  mil kümme osalejat arutasid insuldijärgsele taastumisele kaasa aitava abi võimalusi Viljandi haigla insuldiõdede ning tugimeeskonnaga.
 
Insuldi tugigrupp on üks osa Viljandi haigla insuldipatsiendi raviteekonda koordineerivast teenusest, mille eesmärk on, et insuldi järgselt saaks patsient kõik vajaminevad teenused võimalikult kiireks ning sujuvaks taastumiseks.

Insuldipatsiente toetavad tema taastumise teekonnal insuldiõed, kelle vastuvõtul räägitakse läbi kõik patsiendile olulised tervist, raviprotsessi ning ravimeid puudutavad teemad ning patsiendil ning lähedastel on võimalik küsida üle kõik, mis seni vastuseta või segaseks jäänud.
 
Insuldiõe vastuvõtule suunab haiglaravi järgselt raviarst, kui ravi ei toimunud Viljandi haiglas, siis saab aidata perearst.
Registreerimine ja info vastuvõtuaegade kohta registratuuri telefonil 434 3001 (E-R 8-16.00).

Kui patsiendi seisund ei võimalda vastuvõtule tulla, saab nõu küsima tulla ka tema lähedane või hooldaja.
 
 
(Uku Lehe pilt juunis toimunud tugigrupi kohtumiselt)