Täna tutvuvad Viljandi haiglaga Tartu ülikooli arstitudengid

14.04.2023

Täna, 14. märtsil on Viljandi haiglas külas Tartu ülikooli arstitudengid, et tuvuda Viljandi haigla ja siinsete tegemistega.

Hommikul tervitas külalisi Viljandi haigla juhatuse liige ja ravijuht Mart Kull. „Viljandi haiglal on mitmeid väga omapäraseid ja erilisi teenuseid, mida mujal haiglates ei pakuta. Mul on hea meel, et osa Eesti tervishoiu tuleviktegijatest täna osadega neist tutvuda saavad,“ ütles Kull, „Ma usun ja loodan, et peagi kohtume juba mõnega neist noortest Viljandi haiglas uuesti, aga siis juba kolleegidena.“

Kohtumine juhatuse liikme ja ravijuhti Mart Kulliga. 

 

Tudengid said hommikul ka ülevaate Viljandi haigla baasteenustest, Tervikumist, mobiilsetest teenustest ja koduteenustest ning tutvuda jaa küsida küsimusi abiarstilt Marta Kotkaselt. Samuti said noored panna oma teadmised proovile läbi humoorika küsitluse „Mida ma tean Viljandi haiglast“.

Viljandi haigla tutvustus.

 

Seejärel suunduti töötubadesse, et haiglas toimuvat veidi lähemalt näha. Töötubade käigus tutvusid nad diagnostikakliiniku juhi Andrus Aaviku eestvedamisel mobiilse haiglaga ehk Viljandi haigla bussidega, mis üle Eesti erinevaid teenuseid pakuvad. Samuti said nad läbi mängida koduhaigla teekonna simulatsiooni. Koduhaigla töötuba viisid läbi koduteenuste osakonna juhataja Kadri Oras, sisehaiguste arst Estri Kruus ning koduhaigla koordinaator ja koduõde Eve Pärnaku.

Koduhaigla töötuba.       

 

                                                     

Tutvumine mobiilsete teenustega.

 

Peale lõunat ootas tudengeid ees veel tutvumine vaimse tervise külaga Jämejalal. Tegemisi seal tutvustas psühhiaatriakliiniku õendusjuht Ilja Tretjakov. Pärast seda rääkisid psühhiaatrid Anni Leedo ja Piret Taal oma tööpõllust Marienhofis.

 

Tutvumine vaimse tervise külaga.                                     

 

Kohtumine psühhiaatritega.

 

Päeva lõpul suunduvad arstitudengid Tervikumi ehituse juurde, et sellega tutvuda ning seejärel saavad osa ekskursioonist Viljandi linnas giid Jaana Hinnoga.

Viljandi haiglas on täna külas 21 erinevatel kursustel õppivat Tartu Ülikooli arstiteaduskonna tudengit.