Sünnitusmajade fond teeb kingituse Viljandi haigla naistekliinikule

21.12.2022

 SA Sünnitusmajade Fond

SA Viljandi Haigla
PRESSITEADE
21.12.2022
 
Neljapäeval, 22. detsembril annab SA Sünnitusmajade Fond Viljandi haigla naistekliinikule pidulikult üle heade toetajate abiga soetatud uue sünnitusvoodi ja lootemonitori. Aitan Eestit MTÜ ja Terminal Oil Grupp annetasid selle tarbeks kumbki 10 000 eurot. 
 
Viljandi haigla naistekliiniku juht dr Diana Vanaveski avaldas toetuse üle heameelt: „Olime rõõmsad ja üllatunud, kui Sünnitusmajade Fondist meiega ühendust võeti ning öeldi, et meid soovitakse toetada. Arutasime, et kõige otstarbekam oleks soetada uus kaasaegne sünnitusvoodi ning lootemonitor ehk KTG. Uus voodi on meie jaoks väga oluline, et pakkuda sünnitavale naistele võimalikult mugavat keskkonda ja tuge. Kaasaegse lootemonitoriga saame hinnata sündiva ilmakodaniku enesetunnet sünniprotsessi vältel, samas saab tulevane ema monitooringu ajal vabalt liikuda tänu juhtmevabadele anduritele. Kuna mõlema soetamiseks toetusest ei jagunud, siis otsustas Viljandi haigla juhatus, et puuduolev osa lisatakse omalt poolt.“
SA Sünnitusmajade Fondi juhatuse liikme Laine Randjärve sõnul on heategevus järjest enam au sees. „Annetajate panus on tänuväärt ja aitab praegusel keerulisel ajal varustada sünnitushaiglaid esmavajalike tarvikutega. Olen väga tänulik Aitan Eestit ja Terminal Oil Grupi esindajatele, kes haigla vajadusi aitavad leevendada. Üheskoos aitame alustada uut elu,“ sõnas ta.
SA Sünnitusmajade Fond toetab alates 2000. aastast sünnitusosakondi vajalike innovaatiliste seadmete soetamisel ning personalile uuenduslike koolituste võimaldamisel. Samuti investeeritakse erinevatesse tugitegevustesse, mis aitavad kaasa valdkonna arengule.
 
Lisainfo: 
Sünnitusvoodi Famed Freya on innovatiivne elektriliselt reguleeritav multifunktsionaalne voodi, mis aitab naisel end  sünnituse ajal ja järel võimalikult mugavalt tunda. Seda saab hõlpsalt muuta ka tugitooliks ning reguleerida voodi asendeid ja tugesid vastavalt sünnitaja vajadustele.
Hind 11 868 eurot
Lootemonitor EDAN F15 air on kardiotokograaf ehk KTG aparaat, mida kasutatakse loote südametoonide ja emakakokkutõmmete jälgimiseks kogu sünnituse vältel. Uus KTG mudel on varustatud juhtmevabade anduritega, mis võimaldab sünnitajal soovi korral ka vabalt ringi liikuda. Lisaks saab spetsiaalse skalpelektroodi abil monitoorida loote seisundit ka siis, kui kõhupealsete anduritega pole loote südamelöökide jälgimine piisav.
Hind 24 120 eurot
 
Laine Randjärv
Juhatuse liige
SA Sünnitusmajade Fond
 
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332