Puhkame juulis aktiivselt: Liikumisaasta 2023 ühine spordielamus

28.07.2023

Eilne, 27. juuli oli eriline päev, sest Liikumisaasta programmi raames toimus taaskord Jämejala vaimse tervise küla ühine spordipäev. Selle kuu teema oli "Puhkame aktiivselt!" ja meie Jämejala vaimse tervise küla kogukond otsustas seda teemat täiega nautida. Korraldasime ühise spordipäeva, kus saime koos lõbusalt aega veeta ja sportlikku vaimu üles näidata.

Sündmuspäeval oli kolm võistlusala, mis panid meid naerma, pingutama ja koostööd tegema.

Vesivõrkpall - veega täidetud õhupallide lennutamine

Esimene võistlusala oli vesivõrkpall, kus lennutasime veega täidetud õhupalle suurte linadega. Võistlus oli korraldatud selliselt, et meeskonnad moodustati neljaliikmelistest gruppides ja nende eesmärk oli lennutada õhupall vastasvõistkonna piirile. Alguses konarliku alustuse järel muutusid mängud järjest põnevamaks, kui võistlejad õppisid eelnevate mängijate kogemustest ning arendasid oma strateegiaid. Vesivõrkpallivõistluse kõige edukamad meeskonnad olid need, kes näitasid üles tõeliselt tõhusat meeskonnatööd. Võistlusel lennutas endale võidupunktid meeskond nimega Pearahakütid (sundravi rehabilitatsiooniosakonnast)!

Takistusrada

Takistusrada tõi esile meie osavuse ja vastupidavuse ning andis võimaluse näidata, kui hästi suudame raskustega toime tulla. Tegemist oli individuaalalaga, kus igaüks sai end proovile panna kolmest ülesandest kombineeritud takistusrajast. Esimene ja kõige keerulisem ülesanne oli jalgpalli triblada slaalomis, teisena oli tarvis tennisepall lauatennise reketiga põrgatada järgmise võistluspunktini, viimasena pidi aiakäruga korjama puuhalud kokku ja ümber koonuse kärukäiguga puudega käima ning lõpuspurdina oli kogu kärutäie talvepuudega kiirustada finišisse tagasi. Just viimane jooks puudega täidetud aiakäruga oli publikule suurt elevust tekitav, kus kõik pidi oma jalad ja varbad eemale hoidma sprinterist. Nii mõnigi võistleja andis endast maksimumi ning võistluse lõppedes pidi hinge koguma uuesti. Kõige kiirem mees (sundravi rehabilitatsiooni osakonnast) tegi rajarekordi 27.15 sekundiga ning naistest (sundravi subakuutosakonnast) 47.23 sekundit.

Täpsusviske võistlus

Kolmas võistlusala oli täpsusviske võistlus, kus papptorudele pidi palliga visates endale punkte koguma hakkama. Võistlusala oli populaarne ratastooliga liikujatele, kuid ka leidus teisi huvilisi, kes käisid oma silma-käe osavust proovile panemas. Maksimaalne punktisumma oli võimalik 55 punkti koguda viie viskega. Kõige täpsema käega mees oli hoolekandeteenustest, kes viskas 36 punkti, naistest oli akuutosakonnast viskamas endale 27 punkti.

Spordipäev oli suurepärane võimalus liikuda aktiivselt ühiselt ja panna enda sportlik vaim proovile. 

Pärast võistluste lõppu tunnustasime võitjaid väikeste auhindadega, valiti ka igast osakonnast silmapaistvaim sportlane ning kõik osalejad said näppu endale ka tänukirja osalemise eest.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et see spordipäev oli suurepärane võimalus näidata, kui oluline on liikumine ja tervislikud eluviisid. Liikumisaasta 2023 puhkame aktiivselt spordipäev oli meeldejääv sündmus ning julgustas meid jätkama tervisliku eluviisi edendamist ka tulevikus. Liikumisaasta 2023 programmi järgselt on augustikuu teemaks “Lähme matkama!”.

 

Liis Peedosk
SA Viljandi Haigla psühhiaatriakliinik
ravi toetavate teenuste koordinaator