Linnagaleriis avati TERVIKUMI skulptuurikonkursi näitus

08.01.2022

Eile (07.01) avati Viljandi Linnagaleriis (Linnaraamatukogu 3.korrusel) TERVIKUMI skulptuurikonkursi tööde näitus, kus näeb kõiki 27 konkursile esitatud tööd ja nende skulptuuride makette.

Haiglajuht Priit Tampere sõnul sai võidutöö Anrogynuse juures määravaks just see lugu, mis toetab meie uue maja kontseptsiooni – koos oleme tugevamad, koos on võimalik luua midagi uut ja paremat. „Üksi lähed kiiremini edasi, aga koos lähed kaugemale. Suured tänud kõigile kunstnikele ja õnnitlused võitjatele,“ ütles Tampere.

Linnakunstnik Kristi Kangilaski sõnul oli žürii väga eripalgeline, kuid üllatavalt üksmeelne esikolmiku suhtes. „Vaidlesime ainult selle üle, kas me peaksime harima rahvast uue ja ehmatavaga või jääme turvalise ning praktilise lahenduse juurde. Androgynus köitis mind ennast kohe esimeses ringis ja läks võiduka lõpuni välja“.
 
Võidutöö autorid Leena Kuutma ja Eeva-Ruth Niitvägi tunnistasid, et olid alguses parajas šokis, sest ei julgenud võitu loota. Kontseptsiooni loomine võttis õppejõu ja tudengi tandemil aega umbes kuu-poolteist. Nüüd loodavad nad, et teos saab väärikalt reaalsuseks. Skulptuur tuleb 3-meetrine. Pronksist nad nii suuri vorme varem teinud ei ole. „Edasi lähemegi sellega, et arutame läbi teostuse ja võtame erinevad hinnapakkumised. Skulptuur valmib kindlasti Eestis. Õnneks on teostuseks piisavalt aega. Kindlasti on loota abijõudu Pallaselt, kus tudengid käivad skulptoritel  praktikantidena abiks“. 
 
Seos Viljandiga on mõlemal kunstnikul olemas. Eeva-Ruthi isa töötab kultuuriakadeemia Vilma majas ja näeb oma aknast Tervikumi kerkimist. Leenal on seos lapsepõlvest ja vana kõrge haiglahoone on talle üsna tuttav, ta on selle kõrval asuvas onu talus palju aega veetnud. „Viljandil on koht minu südames täitsa olemas,“ ütles Leena.  
 
 
 
Näitus on avatud 22. jaanuarini, E-R 10-19 ja L 10-15. 
 
Kohapeal saab ka arvamust avaldada, lastes oma lemmiktöö nime loosikasti. Vastajate vahel loosime välja Viljandi haigla meened.
 
Tulge uudistama!
 
 
Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla
kommunikatsioonijuht