Kauaoodatud magnetresonatstomograaf saabus täna Viljandi haiglasse!

16.03.2022

Uut magnetresonantstomograafi on Viljandi haiglasse oodatud kaua, suur rõõm, et aparaat täna lõpuks meile jõudis!
 
MRT seade tuli meile PERH’ist, seade on Regionaalhaiglas olnud kasutusel 14 aastat, kuid töötab endiselt laitmatult. Viljandi haiglal ja PERHil on väga hea koostöö ja see on partnerilt justkui sünnipäevakingitus meie SA Viljandi haigla 20. sünnipäeva puhul, mida tähistasime 15. märtsil.

MRT aparaat paigaldatakse spetsiaalsesse Faraday kambrisse - see on väga paksude seintega kamber, mis hädavajalik, sest ka mittetöötaval magnettomograafil on ümber tugev raadioväli, mis võib rikkuda mitte üksi meditsiinitehnikat, vaid ka inimeste mobiiltelefone, magnetkaarte, diktofone ja fotoaparaate

Magnetresonantstomograafia (MRT) on uurimismeetod, mis võimaldab tugeva magnetvälja abil saada keha erinevatest piirkondadest ja elunditest nii kahe- kui kolmemõõtmelisi kujutisi. MRT uuringul ei kasutata röntgenkiirgust.
 
Juhtiv radioloogiatehnik Gerli Lepik ütles, et uue MRT aparaadi saabumine parandab olulisel määral uuringute kvaliteeti ja abi kättesaadavust maakonna inimestele.
Võrreldes praegu Viljandi haiglas kasutusel oleva nõrga väljaga aparaadiga saame edaspidi teha rohkem, erinevaid ja parema kvaliteediga uuringuid ning pakkuda paremat teenust meie patsientidele
 
Nüüd jääb veel oodata, et ühendamine ja installatsioon lähevad ladusalt ja saame uuringutega alustada juba märtsi lõpus! 

Suur tänu Põhja-Eesti Regionaalhaiglale meeldiva koostöö ja selle võimaluse eest!

Uute uudisteni MRT lainel!Maike
kommunikatsioonispetsialist