Jämejala purskkaev töötab peale 40 aastat jälle

24.08.2022

Viljandimaa liigirikkaima pargi arendustööd Jämejala vaimse tervise külas on aktiivselt käimas ja silmailu tuleb aina juurde – purskkaev töötab jälle!

Viimati töötas purskkaev Jämejalal teadaolevalt 1981. aastal ja värskelt renoveeritud purskkaev on taas mõnusaks ajaveetmise kohaks patsientidele ja klientidele Jämejala vaimse tervise külas.
 
Sundravi osakonna tegevusjuhendaja Jaak Jaago eestvedamisel ning sundravi osakonna patsientide osalusel renoveeriti aastaid seisnud purskkaev, paigaldati purskkaevu ümber uued kõnnitee kivid ja taastati kaunid pingid. Tegemist oli meeskonnatööga, kuhu olid kaasatud ka teised sundravi osakonna tegevusjuhendajad ja hooldaja Riho Mänd. Jaak Jaago lisas, et kõnniteekivid valati ise betoonist ning kõik ettevalmistused tehti üheskoos patsientidega, prooviti erinevaid tehnikaid, tehti ümber, täiustati, õpiti juurde töövõtteid.
Jaak Jaago ja Riho Männi sõnul on tegemist pikaaegse unistusega, mis tänu MTÜ Loome Sillad ja patsientide abile on täitunud.
 
Purskkaevu kaunistavad tuled ning lähemal vaatlusel märkate ka purskkaevus kogreparve.

Renoveerimistöödes osalenud patsientide tagasiside on olnud väga positiivne, omandati palju uusi oskusi ning samal ajal said nad teha midagi, mille tulemusi saab veel pikalt nautida. Jaak Jaago sõnul oli ka tal palju õppida patsientide elukogemusest. Ta loodab, et üheskoos õpitud töövõtteid saavad nad ka oma tulevases tööelus rakendada.
 
Pargist teraapiaaia loomine jätkub ka talvel, plaanis on ehitada kevadeks linnupesakaste, lillepüramiide, putukahotelle, oravate söögimajad ja juba septembris saab valmis lehtla. Pargi heakorratöödesse on kaasatud lisaks sundravi osakonna patsientidele ka erihooldusosakonna kliendid, kes aitavad pargi hoida külastajatele korras.
 
Unistusi, mida täita on aga veel – paigaldada õdus valgustus, mis saadaks õhtul pargis jalutajat ning lõkkease, kus tähtpäevadel head-paremat grillida. Õnneks on unistustel supervõime – täituda.
 
*Jämejala pargi arendustöid aitab teostada erinevate projektide kaudu MTÜ Loome Sillad (loe rohkem: www.loomesillad.ee) koostöös Viljandi Haiglaga. MTÜ Loome Sillad on SA Viljandi Haigla töötajate poolt loodud organisatsioon, toetamaks vaimse tervise probleemidega patsientide/klientide jätkusuutlikku toimetulekut ja sotsiaalsete oskuste parendamist uute võimaluste loomise ja täiendavate teenuste rakendamise kaudu.
 (pildil Jaak Jaago)