Jämejala vaimse tervise küla Jaanispordipäev: Meeleolukas sündmus ühendab kogukonda

22.06.2023

Eile, 21. juunil toimus pärast pikka pausi ühine Jämejala vaimse tervise küla Jaanispordipäev, mis tõi kokku kogukonnaliikmed, patsiendid, kliendid ja töötajad, psühhiaatriakliiniku erinevatest osakondadest. Hoolimata kuumast ilmast kogunes Jämejala pargialale üle 40 inimese, kellest enamik võttis osa erinevatest võistlustest.

Jaanispordipäev oli korraldatud spordipäeva formaadis ning sellel osalesid Jämejala vaimse tervise küla erinevad osakonnad, sealhulgas sundravi subakuut- ja rehabilitatsiooniosakond, erihoolekandeteenuste A-B-C maja, hoolekandekeskus ja akuutosakond. Võistlused toimusid nii meeskondlikel kui ka individuaalaladel.

Päeva alustati pingelise köieveo tõmbamisega, kus julgematest osalejatest moodustati segavõistkonnad erinevatest osakondadest. Köieveo võitis meestest võistkond nimega "Terminaator" ning naistest võidutses KKA-nimeline võistkond. Peale meeskondlikku spordiala said kõik proovile panna end neljal individuaalalal: kaikavedu, saapavise, kasti hoidmise võistlus ja täpsusvise. Täpsusvise oli eriti populaarne hoolekandekeskuse sportlaste seas, kes ratastoolis istudes saavutasid kõige täpsemad tulemused. Kastihoidmise rekord sündis meestel ajaga 2 minutit ja 43 sekundit ning naistel selgitati välja tugevamad käed 44 sekundiga. Kaikaveo esimese võistlus lõpp paistis kiiresti tulevat, sest puukaigas purunes, kuid see asendati raudkaikaga ning võistlus sai siiski jätkuda. Saapaviskes tehti erisus – saabast tuli visata  jalgade vahelt. Parimad nais- ja meessaapaviskajad selgitati välja hinnates nii strateegiat kui viset.

Päev oli täis meelelahutust ja põnevust ning pärast lõunat kuulutati välja parim köietõmbamise võistkond (meeste ja naiste arvestuses) ning parimad mees- ja naisvõistlejad igas individuaalspordialas. Lisaks anti eriauhindu kõige silmapaistvamate ja meeldejäävamate soorituste eest igast osakonnast. Erilise aplausi ja tänusõnad jagati ka sündmuse korraldustiimile: Marilin, Küllike, Ingrid, Merike, Meelike, Urve, Maarja, Gerle, Marcus, Tiia, Annus!

Suurimad kiidusõnad eduka päeva korraldamisel!

Jaanispordipäevaga alustati Jämejalas Liikumisaasta 2023 teema-aasta programmi, mille raames loodetakse sisustada õuesoleku aega igakuiste liikumispäevadega. Järgmine liikumispäev on planeeritud juulikuus, kus on võimalik end proovile panna juba uutel spordialadel.

 

Liis Peedosk
SA Viljandi Haigla psühhiaatriakliinik
Ravi toetavate teenuste koordinaator