Jämejala augustikuu ühine spordipäev

30.08.2023

29. augustil sai Jämejala kogukond taas kokku, et tähistada liikumisaasta raames toimuvat spordipäeva. August oli matkamise kuu ning seetõttu oli eilne päev täis põnevat tegevust alates telgi kokkupanekust kuni kalapüügivõistluseni.  

Meeskondlik võistlus: telgi kokkupanek 

Üks päeva kõrgpunkte oli telgi kokkupanekuvõistlus, kus meeskonnad võistlesid selle nimel, kes suudab telgi kõige kiiremini püsti panna. Selgus, et spordipäeva osalejatest vaid vähesed on varem oma elus üldse telki kokku pannud.  Meeskond "Pearahakütid" pani taaskord oma oskused proovile ja üllatas kõiki ajaga 1 minut ja 28 sekundiga. Töötajate moodustatud meeskond ei jäänud maha, pannes telgi kokku vaid 8 sekundit hiljem. Telgi kokkupaneku võistlus tõi esile meeskonnatöö tähtsuse ning pakkus uut ja lõbusat väljakutset. 

Matkasellide takistusrada: kiirus ja vastupidavus 

Matkasellide takistusrada simuleeris matkamist läbi raskuste ja takistuste. Osalejad pidid läbima raja võimalikult kiiresti ning kiireimad pälvisid ka auhinna. Parimad ajad olid muljetavaldavad - 12 sekundit meesmatkajal ja 17 sekundit naismatkajal. See ala testis osalejate kiirust, vastupidavust ja osavust ning pakkus sportlikku meelelahutust nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele. 

Individuaalne osavusmäng: lauajäähoki 

Lauajäähoki võistlus tõi kokku erinevaid osalejaid, kaasa arvatud ratastoolisportlased, kes olid valmis võtma vastu väljakutseid. Võistlusala populaarsus viis isegi pärast ametliku spordipäeva lõppu laua taha jätkuvate võistlusteni. 

Lauajäähoki võistluseks on vaja vaid lauda, kahte tühja kummikinda või taskurätiku pappkarpi, väikest pallli ning raamatuid, mis tuleb asetada kahele poole laua äärde rivvi. 

Mängureeglid on samuti lihtsad. Võistelda saavad omavahel kaks inimest. Võistlejad hoiavad kätt karbis, millega tuleb palli lüüa. Mängu eesmärk on lüüa pall vastase lauanurgast välja. Võitja on see, kes suudab palli vastase väravasse lüüa rohkem kordi. 

Kalapüügivõistlus: kas näkkab? 

Lisaks traditsioonilistele spordialadele oli spordipäeval ka lisaprogramm, mis meelitas osalejaid kalameheoskusi proovile panema. Metallist õngekonksuga tuli õngeritvaga 1 minuti jooksul püüda veekastist välja kruvisid ja seibe. Üllatavalt palju osalejaid osutusid kalameesteks ning võistlusala osutus suureks publikumagnetiks. 

Spordipäev kinnitas, et liikumine ja sport on suurepärane viis ühendada kogukonda ning hoida end vormis ja rõõmsameelsena. 

Järgmine Liikumisaasta raames korraldatav ühine spordipäev toimub juba septembrikuus toimuval Jämejala festivalil.

 

Liis Peedosk
SA Viljandi Haigla psühhiaatriakliinik
Ravi toetavate teenuste koordinaator
Tel: +372 5553 3561
E-post: liis dot peedosk at vmh dot ee