Heategevuslik oksjon, mille tulu läheb pikaaegselt ravil viibivate vaimse tervise probleemidega patsientide toetuseks

16.12.2022

MTÜ Loome Sillad kuulutas täna välja heategevusliku oksjoni,
mille tulu läheb pikaaegselt ravil viibivate vaimse tervise probleemidega patsientide toetuseks.

💖Oksjonil on müügiks käsitööna valminud vanaemaruuduline tekk (135x135), mis soojendab jõuluõhtul üles iga südame!

💖Teki alghind on 90 eurot ning oksjon lõpeb 18.12 kl 23.59. Oma pakkumised saate lisada postituse alla kommentaaridesse (link allpool)

💖Saadava tulu eest toetatakse pikaaegselt haiglaravil viibivaid vaimse tervise probleemidega patsiente Jämejala vaimse tervise külas.

Oksjon on üleval facebooki keskkonnas: https://www.facebook.com/mtyloomesillad/posts/pfbid0KNQqFfbqPGee7Nza1cTZT3dpN4ZQHVM66ghhCUjzx1gDPU78CDHHUxPau7ZSKmNFl

Teki autor eseme loomisloost:

Olen Signe Susi ja oksjonil on minu heegeldatud vanaemaruuduline tekk. Tekstiiliajaloolased ütlevad, et vanaemaruut on pärit 19. sajandi lõpust ja on üleilmselt levinud põhjusel, et neisse on hea ära kasutada lõnga ülejääke. Nii olen minagi neisse heegeldanud kõik mulle antud ja leitud lõngad. Ja üsna muhumoodi meetodil – pistan käe korvi ja jälle on uus värviruut leitud, liiga palju ma tegemise ajal värvide peale ei mõtle. Värvilistesse tekkidesse ma enamasti pruune ja halle toone ei pane, aga teinekord jälle sobivad need värvid ka. Kokku heegeldan ühte tooni lõngaga, et päris värvivapustust ei tuleks. Minule eriomaselt oma tekkidel ka mummuline äär. Ja seda võin küll kinnitada, et kõik tekid on täiesti isemoodi. Loodan, et nende värvidega tuleb inimestele hea tuju ja rõõmus meel nagu minul on tekki heegeldades olnud.

MTÜ Loome Sildadel on missioon, mis mulle väga korda läheb – nad aitavad neid, kes iseennast aidata ei saa. Nüüd, kui vaimse tervise probleemidest üha rohkem räägitakse ja neid märgatakse, on minu jaoks tähtis, et igaüks leiaks endale elamise ja olemise, mille kaudu endas ja enda ümber heaolu luua. Sellepärast soovin, et minu heegeldatud tekk leiaks sõbraliku hinna eest endale uue omaniku, et Loomesildade inimesed saaksid uusi ettevõtmisi korraldada Jämejala vaimse tervise küla elanikele.

Heategevuslikku jõuluaega! 💝