Hea algatus - 500 kleiti mammograafi toetuseks

23.11.2020

Margit Maasing ja Viljandi haigla radioloogia osakonna vahvad naised toetasid üle-eestilist heategevuslikku kleidikogumise aktsiooni #500kleiti seitsme kleidiga, mis lähevad oksjonile. Oksjoni tulu läheb Eesti Vähiliidule uue 3D mammograafi ostmiseks.

Radioloogiaüksuse juht Andrus Aavik ütles, et ei pidanud selleks tööl mingit kampaaniat tegema, piisas vaid mõtte õhku viskamisest. „Mul piisas vaid osakonna koosolekul öelda, et kogutakse raha mammobussi uue 3D mammograafi jaoks, kui kohe oli kaasatulijaid. Viljandi haiglal on kavas samuti rinnavähi varajase avastamisega tegelema hakata“.

Radioloogiatehnik Margit Maasing: „Ma olen varem ka heategevuses osalenud. Aga kuna see kampaania puudutab just meie eriala, siis uskusin, et kolleegid tulevad ka kaasa ja tulidki. Meil disainerkleitidele midagi vastu panna ei olnud, aga korraldajad rahustasid, et enamus ongi tavalised kleidid“.

Kõik kleidid olid varustatud ka väikeste kaaskirjade ja heade soovidega. Nii kirjutas näiteks Mariliis: „Suured tänud Sulle, kes Sa selle kleidi väga imelisel eesmärgil omale valisid! Head kandmist!“. Gerli soov oli kirjas nii: „Kanna seda kleiti uhkusega, sa oled NAINE suure südamega!“  Ja Margiti kiri ütles järgmist: „Rõõmsal meelel annetan kleidi suure südamega inimesele, kelle jaoks on heategevus tähtsal kohal. Aitäh, et toetad vähiliitu! Su maitsemeelt arvesse võttes usun, et lisaks Su heale südamele on Sinus ka palju särtsakust ja enesekindlust. Sära oma uues kaunis kleidis!“

Kleite tuli kokku üle 600 ja need pannakse veebioksjonile 30.11-06.12, mille tulu annetatakse vähiliidule. Annetajate hulgas on tuntud lavatähti ja ka vabariigi president.

Ene Veiksaar

SA Viljandi Haigla

kommunikatsioonijuht