Uuringutele broneerimine

Head perearstid
 
Viirusnakkustunnustega patsiendid palume suunata Covid-19 analüüsi andma Qualitase proovivõttu Viljandi turuplatsil. 
 
Samuti on viirusnakkustunnustega patsientidel vajalik enne vereanalüüsile või röntgenuuringule saatmist teha Covidi proov (turuplatsis) ning kui see on negatiivne, siis saab patsiendi suunata haiglasse vereanalüüsile või röntgenuuringule ilma etteregistreerimata läbi fuajees asuva kontrollpunkti (esmaspäevast reedeni 8-15.30).
 
Raskema nakkustunnustega haigusseisundi (kõrge palavik, külmavärinad, hingamisraskused jms) korral saab patsient pöörduda kiirabi poole või EMO-sse, kus triaažiõde pretriaaži järel suunab patsiendi EMO „mustale” poolele käsitluseks.
Perearst võib suunata immuunsuprimeeritud haige, kellel on olulised infektsioonitunnused, EMOsse,  töötajaid eelnevalt informeerides helistades triaažiõe telefonil 435 2046.
 
Infektsioonitunnusteta SARS-COV-2 analüüse vajavatele inimestele jätkub seni kehtinud kord: aerosoole genereerivate uuringute eelselt lepitakse uuringule registreerimisel samas kokku ka Covidi analüüsi aeg ning kui Covidi analüüsi vajatakse mingil muul põhjusel, tuleb aeg kokku leppida telefonil 5886 3313 (esmaspäevast reedeni 8-16.00).
 
Uuringutele broneeritakse jätkuvalt esmaspäevast reedeni kl 8-16 vastavalt telefonidel  434 3001 (funktsionaaldiagnostilised ja endoskoopilised uuringud, gün.sonograafia, EhhoKG), kui uuring nõuab eelnevat  SARS-COV-2 analüüsi, lepitakse samas kokku ka analüüsi aeg,
 ja 435 2096 (radioloogilised ja kompuuteruuringud ning sonograafia).
 Röntgenisse võib viirustunnusteta (või Covid negatiivse) patsiendi saata broneeringuta.
 
Aerosoole genereerivate uuringute eelselt (3-5 tööpäeva) kontrollib kabineti õde, kas on vajalik teha SARS-COV-2 analüüs ning vajadusel kutsub patsiendi 48 h enne uuringut analüüsile haigla verevõturuumi.