Annetuse abil soetatud imetamistoolid jõudsid Viljandi haiglasse

01.09.2023

Colonna Heategevusfondi abil on mitmed maakonnahaiglad üle Eesti saanud omale soetada mõne olulise aparaadi. Viljandi haigla soetas toetuse abil naistekliinikusse kolm imetamistooli.

„Meil on väga hea meel, et imetamiseks mõeldud tugitoolid naistekliinikusse kohale jõudsid. Imetamistugitool pakub tuge ja mugavust nii naisele kui lapsele ning võib olla ka olulise tähtsusega rinnaga toitmise õnnestumisele. Ema lõõgastumine ja enda hästi tundmine rinnaga toitmise ajal mõjutab naise stressitaset, mis omakorda mängib rolli rinnapiima produktsioonil ja imetamisel üldse,“ ütles Viljandi haigla naistekliiniku juht Diana Vanaveski. Ta lisas, et naistekliinik plaanib tugitoole kasutada ka nahk-naha kontakti loomiseks isadega, kui ema on näiteks sünnitanud keisrilõike teel ja/või pole millegi tõttu hetkel veel suuteline ise lapsega tegelema.

Colonna Heategevusfond kogus eelmisel aastal annetusi Eesti maakonnahaiglatele erinevate elupäästavate seadmete ostmiseks, et tuua parimad abi saamise võimalused inimestele võimalikult lähedale. Tänaseks on juba 109 000 eurot annetusraha üheksa maakonna haigla vahel ära jaotatud ja vajaminevad aparaadidki valitud ja soetatud.