Algas kogu nädala vältav festival Jämejala 125 (fotod)

26.09.2022

Täna, 26. septembril sai alguse terve nädala vältav Jämejala festival. Sündmus toimub Jämejala 125. juubeliaasta raames ning seab fookuse patsientidele ja klientidele, kes elavad või viibivad ravil vaimse tervise külas. 

Nädala jooksul toimuvad kunsti, voolimise, lauamängu, jooga ning teadvelolekupraktikate töötoad nii patsientidele/klientidele kui töötajatele, valmib Jämejala kõige pikem ja erilisem küpsisetort, moesõul tutvustatakse tuleviku tööriietust ning leiab aset Jämvisioon, millel osakond teeb oma etteaste ning üles astub ka üllatuskülaline. Iga päeva lõpetab ekskursioon Jämejala pargis, mõnel päeval jalgsi-, mõnel bussituur.
 
Festivali avapäeval toimus pargis orienteerumismäng, kultuurimajas leidis aset eri osakondade meeleolukas tutvustus ning päeva lõpetas bussiekskursioon ümber Jämejala pargi. 
 
Sündmusega soovitakse anda pikaaegselt ravil viibivate patsientide ning klientide loomingul võimalus ületada nn osakondade lävepakk ja luua soodne keskkond enese väljendamiseks ning teostamiseks. Festivali laiem eesmärk on aidata kaasa vaimse tervise häirete häbimärgistamise vähendamisele ning toetada patsientide vaimse tervise heaolu taastumist. Festivali tegevused soodustavad kogukonnasisest sotsiaalset suhtlemist, aitavad leevendada üksildust ning pakuvad inimestele isetegemise rõõmu ja kuulumistunnet.
 
Korraldajad prognoosivad, et üritustest võtab eri päevade jooksul osa ligi 150 inimest. Üritust läbi viies arvestatakse nii ilmaoludega kui sellega, kuidas tagada kõikide osalejate turvalisus.
 
 
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
5349 5332
krista.valdvee[at]vmh.ee
 
Fotod: Leevi Hiiesalu/Krista Valdvee