Algab registreerimine Jannsen COVID-19 vaktsiini saamiseks

21.05.2021

Alates laupäevast, 22. maist on võimalik end kirja panna Jannsen COVID-19 vaktsiiniga vaktsineerimisele, mis toimub 7. juunil.

Jannsen COVID-19 vaktsiini kasutatakse 18-aastastel ja vanematel täiskasvanutel. Kaitse saamiseks piisab ühest doosist.

Oluline info:
-Jansseni ja AstraZeneca vaktsiini kasutamisel on esinenud üliharva kõrvaltoimena tromboosi ja trombotsütopeenia sündroomi (TTS). Olemasolevate andmete põhjal on Jansseni vaktsiini puhul selle üliharva esineva kõrvaltoime teadaolev risk veidi madalam, kui AstraZeneca vaktsiini kasutamisel
-Nii AstraZeneca kui Jansseni vaktsiiniga vaktsineerimise järgselt kehtib soovitus: jälgi end 3 nädala jooksul verejooksu ja tromboosi sümptomite suhtes ning pöördu vajadusel kohe arstile. Tromboosile ning verejooksule viitavad sümptomid võivad olla hingeldus, valu rinnus, jalgade turse, püsiv kõhuvalu, tugev peavalu, ähmane nägemine, täppverevalumid mujal kui süstekohas. Loe kõrvaltoimete kohta täpsemalt vaktsiini infolehest (AstraZeneca ja Janssen).

Kui kaua kaitse püsib?

COVID-19 haiguse läbipõdemise tulemusena saadav kaitse kestab erinevate uuringute andmeil vähemalt kuus kuud ning korduv haigestumine on harv. Seega ei ole läbipõdenutel vaja end vaktsineerida enne kuue kuu möödumist ning ka siis piisab immuunsuse tõhustamiseks ühest doosist.

Kuidas registreeruda?

Nädalavahetusel on võimalik registreeruda ainult digiregistratuuris, tööpäevadel kl 8-16 haigla registratuuris 43 43 001).
Jansseni vaktsiiniga vaktsineerimine toimub 7. juunil fuajees asuvas analüüside kabinetis.
Registreerimiseks on avatud uued ajad ka Jansseni vaktsiini saamiseks 14. juunil.


AstraZenecaga vaktsineerimiseks on avatud ajad 25. mail ja 3. juunil. Vaktsineerimine toimub peahoone 3. korruse saalis. AstraZeneca vaktsiini Vaxzevria kasutatakse 50-aastastel ja vanematel täiskasvanutel.
 

Enne vaktsineerima tulekut palume tutvuda vaktsiinide ja vaktsineerimise kohta käiva infoga kodulehel https://vaktsineeri.ee/

Meil on aegu veel Astra Zenecaga vaktsineerimiseks 3. juunil.

 

Ene Veiksaar

Viljandi haigla

kommunikatsioonijuht