Uued ravivõimalused Viljandi haiglas
04.10.2021
1.oktoobrist lisandus Viljandi haigla meeskonda nefroloog (neeruarst) dr Külli Kõlvald Tartu Ülikooli Kliinikumist, kes alustas vastuvõttudega 1-2 korda kuus (II korrus, A-korpus, ruum 228). Neeruarsti vastuvõtule on vaja perearsti saatekirja. Samuti hakkas dr Kõlvald 1. oktoobrist tegelema neerupuudulikkusega haigete hemodialüüsiraviga Viljandi tervisekeskuses (Turu tn 8/10), kuna SA Viljandi Haiglast sai Haigekassa partner selle teenuse osutamisel. Teenust osutatakse jätkuvalt koostöös OÜ Fresenius Medical Care Estoniaga.
Alates sellest sügisest pakub Viljandi haigla nahahaiguste ja reumatoloogia patsientidele bioloogilist ravi. Tallinna või Tartu asemel saavad patsiendid nüüd abi Viljandi haiglast.
Uutest teenustest veel – rinnakabinet töötab väga kenasti. Ämmaemandad ootavad naisi rinnakabinetti kolmapäeviti 9.00-15.00. Registreerida saab ilma saatekirjata.
Uus on ka kõrva-nina-kurgukabinet ja diagnostikaseade – videolarüngoskoop, mis võimaldab uurida ning filmida nina- ja kõrineelu seisundit. „See on seade, millega sisenetakse ninaneelu kaudu häälepaelteni, otsitakse nina- ja kõrineelu kasvajaid ning põletikke. Kuna sond, mille otsas on kaamera, on peenem kui pastapliiats, siis ei põhjusta me sellega inimesele erilisi vaevusi. Selle kaameraga saame häälepaelu suurendusega filmida, pildistada ja salvestada. See on suur samm edasi. Uus aparaat võimaldab meil nüüd paremini jälgida ka operatsiooni järgseid arenguid,“ selgitas dr Marek Metsmaa.
Dr Marek Metsmaa ja dr Siret Salben teevad Viljandi haiglas nii vastuvõtte kui operatsioone, millest peamisteks on mandli-, adenoidide- ja nina vaheseinte-operatsioonid. Kabinet asub peahoone B korpuses, kab.202. „Mul on väga hea meel, et meie kõrva-nina-kurguarstide töötingimused on nüüd oluliselt paranenud. Paremad tingimused võimaldavad anda patsientidele kvaliteetset abi kaasaegsetes tingimustes,“ ütles Viljandi haigla ambulatoorse ravi kliiniku juht dr Kadri Kõivumägi.
Pakume Covid-19 põdemise järgset taastusraviteenust, kus koostöö toimub sisearsti, taastusarsti, infektsionisti, füsioterapeudi, vaimse tervise õe ja reumaõega. Praegu on taastusravil 12 selle profiili patsienti. Ootame patsiente seda teenust kasutama. Samale teenusele sobivad ka kroonilise borellioosi patsiendid, kes vajavad taastusraviprotseduure.
Viljandi haiglal on nüüdsest võimekus ravida kõiki c-hepatiidi patsiente sõltumata maksa fibroosiastmest. 99%-l juhtudest on võimalik c-hepatiit välja ravida.
Eestis on olemas kokkupuute-eelne profülaktika neile, kellel rohkelt seksuaalpartnereid. HIV-profülaktikat saame pakkuda ka Viljandi haiglas.
Haigla pakub jätkuvalt Covid-19 vastast vaktsineerimisteenust T-R (kell 9-15.30) ja laupäeval (10-16.00) nii eelregistreerimisega kui registreerimata vaktsiinisoovijatele. Haigla registratuuri number on 434 3001. Lisaks sõidavad ringi Viljandi haigla mobiilsed vaktsineerimiskabinetid (vaktsiinibussid).
Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla
kommunikatsioonijuht