Mis toimus Jämejala festivalil? Vaata galeriid

03.10.2022

Jämejala festival toimus Jämejala 125 juubeliaasta raames ning seadis fookuse meie patsientidele ja klientidele, kes elavad Jämejala vaimse tervise külas. Festivali laiem eesmärk oli aidata kaasa vaimse tervise häbimärgistamise vähendamisele, toetada patsientide vaimse tervise heaolu taastumist ja tegeleda laiemalt kogukonna arendamisega.
Kõik sellised tegevused soodustavad kogukonnasisest sotsiaalset suhtlemist, aitavad leevendada üksildust ning pakuvad inimestele isetegemisrõõmu ja kuulumistunnet. Meie sooviks on luua festivalist traditsioon, mida korrata kas iga aasta või mõne aasta järel. Tegemist on kogukonda ühendava sündmusega, mille ettevalmistamisse on kaasatud iga osakond. Kõigil on oma panus meid ümbritseva kogukonna kultuuri edendamiseks.
Jämejala festival kestis 26. septembrist 30. septembrini. Nädal oli täis erinevaid üritusi, töötubasid, üllatusi ja toredaid ettevõtmisi, millest on võimalik meie patsientidel/klientidel ja töötajatel ühiselt osa võtta.
 
Esmaspäevasel avapäeval toimus pargis orienteerumismäng, kultuurimajas leidis aset eri osakondade meeleolukas tutvustus ning päeva lõpetas bussiekskursioon ümber Jämejala pargi.
Teisipäev oli teadvelolekupäev. Toimusid kunsti, voolimise, lauamängu, jooga ning teadvelolekupraktikate töötoad nii patsientidele/klientidele kui töötajatele.
Kolmapäeval valmis Jämejalal kõigi aegade kõige pikem küpsisetort, kokku 501 cm. Hiigelmaius koosnes patsientide ja töötajate poolt maitsemeelte teravdamise võistluseks valminud tortidest. Kolmapäeva hommikul jagati materjalid tordi valmistamiseks võistkondadele laiali ning lõunaks laekus 17 kaunist, värvikirevat ning maitsvat torti žüriile hindamiseks.
Neljapäeval esitleti Jämejala kultuurimajas väga erilist kollektsiooni „Tuleviku tööriietus Jämejalal“, mis peegeldas patsientide, klientide ja töötajate nägemust meditsiinipersonali tööriietusest tulevikule mõeldes. Punasel vaibal sai näha särtsakaid, lõbusaid, vallatuid, värvikirevaid, energilisi, nunnusid ja nutikaid rõivaid. Tuleviku tööriietuseks kuulutati sundravi osakonna töötajate looming. Riietus oli disainitud niivõrd patsiendikeskseks-õlgadele oli lisatud isegi pehmendused, millele patsient oma pea saaks toetada. Me kõik vajame õlga, millele aeg-ajalt toetuda eks?

Reedel, Jämejala festivali viimasel päeval toimus Jämvisioon. Soojenduseks tegi meie armas tegevusjuhendaja Tatjana väga meeleoluka tantsukava. Jämvisioonil esitati patsientide poolt kirjutatud luulet, kõlasid tuntud laulud Anne Veski ja Smilersi repertuaarist ning kaunid palad klaveril.
Üllatusesinejateks meie oma Ivo Linna ja Maarja-Liis Ilus, kes esitasid pala “Kaelakee hääl”. Päeva teisel poolel toimus festivali pidulik lõpetamine – esinesid Karmoška-kamraadid. Päeva juhtis meie füsioterapeut ja turundusspetsialist Uku Leht.
Jämvisiooni võitjaks kuulutati sundravi osakonna duo, kes esitasid Smilersi pala “Käime katuseid mööda”.  APLAUS kõikidele esinejatele, nõuab julgust esineda nii suurele publikule.

Aitäh kõikidele inimestele, kes Jämejala festivalil kaasa lõid, hurraaa, Jämejala 125!