Viljandi haiglas avati terviserada

21.02.2020

 
Fotol: Margit Maasing ja Siret Pitkart
 
 „Tere tulemast Viljandi haigla terviserajale!“ ütleb silt haigla fuajees, mis tähistab raja algust. Terviserada algab keksukastiga ja kulgeb läbi kõigi korruste, üheksandani välja. Igal korrusel on jalajäljed, mis juhatavad järgmise harjutuse juurde. 
 
„Taolised terviserajad on hästi populaarseks muutunud, neid on paljudes asutustes ja koolides. Terviseraja abil saame meiegi propageerida liikumist oma töötajate seas ning kõik kliendid ja patsiendid, saavad terviserada samuti kasutada,“ räägivad Viljandi haigla spordiklubi eestvedajad, radioloogiatehnikud Margit Maasing ja Siret Pitkart.
 
„Keksukast raja alguses on mõeldud nii väikestele kui suurtele. Kui näiteks lapsevanemad tulevad arsti juurde ja ema riietab parasjagu väiksemat last, siis suurem laps saab senikaua mängida,“ selgitab Siret. Raamatukogu vastas on täpsusviske ala, kus saab täpsust sihtida ohutute takjapallidega. 
 
Terviserada läheb läbi maja kuni 9. korruseni välja. Igal korrusel on jalajäljed, mis juhatavad järgmise harjutuse juurde. Iga korruse liftihallis on plakatid, mis tutvustavad erinevaid harjutusi eri lihasgruppidele. Harjutusi näitavad plakatitel ette haigla oma töötajad: juhid, arstid, radioloogiatehnkud ja füsioterapeut. „Meie töötajad tulid plakatitel poseerimisega väga hästi kaasa! Harjutused on mõeldud töötajatele, patsientidele ja klientidele, kes siia majja satuvad. Kõik soovijad võivad terviserada kasutada,“ ütleb Margit.
 
Kes kõiki korruseid ei jõua läbi käia, saab kirurgiakorrusel (7.k) teha läbi harjutused kõigile lihasgruppidele korraga. „Muidu on igal korrusel võimalik treenida erinevaid lihasgrupe: jalad, käed, õlad, kõht jne, aga kui on vähe aega ja teil on näiteks 5-minutiline paus, siis saab minna kirurgiakorrusele, kus dr Mati Kallas (piltidel) näitab harjutusi ette,“ ütleb Margit.
 
Spordiklubi ennustab terviserajale sama pikka iga kui haiglamajale. 
 
 
Eeskuju on nakkav: haiglajuhid Priit Tampere ja Mart Kull
 
 
Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla kommunikatsioonijuht