Viljandi haigla sõlmis koostööleppe Tartu Tervishoiu Kõrgkooliga

10.02.2020

10. veebruaril 2020 toimunud õppeaasta avaaktusel sõlmisid Tartu Tervishoiu Kõrgkool ja SA Viljandi Haigla koostööleppe hooldustöötajate koolitamiseks.
 
Lepingu järgi koolitab kõrgkool 2022. aastani hooldustöötajaid Viljandi haigla juures, hetkel Viljandi maakonnas hooldustöötajatel õppimisvõimalused puuduvad. „Võimalus omandada tervishoiu valdkonna haridust õppija elu- ja töökoha läheduses on parim näide nii heast koostööst kõrgkooli ja haiglaga, kuid omab ka olulist regionaalset mõju piirkonna arengule,“ nentis Tartu Tervishoiu Kõrgkooli rektor Ulla Preeden.
 
SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere lisas, et haiglal on kõrgkooliga pikaajalised ja head koostöösidemed. „Püüame koolitamisele igati kaasa aidata — mitte ainult koolilt nõuda, vaid ka omalt poolt poolele teele vastu tulla. Haigla saab pakkuda koolile praktikabaasina nö linki tegeliku eluga,“ sõnas ta. Koolilt ootab haigla baasteadmisi ja pakub omalt poolt väljaõpet, andes kursustele lisaväärtust nende teenuste osas, mille poolest Viljandi haigla on Eestis unikaalne. „Väga oluliseks peame ka arendustegevust. Seoses kursuse- ja lõputöödega on võimalus ka haiglal õppurite kogemuse läbi õppida, valdkonda arendada ning üheskoos areneda.“
Hooldustöötaja kutseõppekaval alustab 20 õppijat. Tegemist on juba kolmanda sedalaadi ettevõtmisega - kaks gruppi on eelnevatel aastatel lõpetanud. 
 
 
 
Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla
kommunikatsioonijuht
ene.veiksaar@vmh.ee