Viljandi haigla hakkas koolitama insuldikoordinaatoreid

14.05.2020

Viljandi haigla koolituskeskus alustas esmakordselt suuremahulist koolitust, mis suunatud väljapoole oma haiglat. „Erakordne on ka see, et koolitus toimub e-õppena, mida me ei ole kunagi varem teinud,“ ütles Viljandi haigla koolituskeskuse juht Signe Susi.
 
„Kuna Tartu Ülikooli kliinikum hakkas tegelema insuldiprojektiga, siis pakkusime neile oma abi koordinaatorite koolitamiseks, sest meil on tänu PAIK pilootprojektile olemas integreeritud teenuste osutamise kogemus ning tööl tervisejuhid, kelle üheks ülesandeks on ka koordinatsioon,“ ütles Viljandi haigla õendusjuht Signe Asi ja lisas, et koordinaatorid peavad suutma ühendada kõik osapooled - patsiendi, tema lähedased, haigla, esmatasandi ja sotsiaalabi.
 
Koolituse tellis Tartu Ülikooli kliinikum ja peamised koolitajad on Viljandi haigla oma töötajad: Signe Asi, Kairi Nool, Kadri Oras ja Kristina Mätlik, lisaks Viljandi sotsiaalameti juhataja Liivia Kask ja Tartu Tervishoiu Kõrgkoolist Sirje Sammul ja kliiniliste uuringute keskuse juhataja Katrin Kaarna.
 
„Me räägime neile inimkesksusest, elustiilialastest nõustamisoskustest, kroonilistest haigustest, mis insuldiga võivad kaasneda, sotsiaalabi ja kogukonna toetusvõimalustest. Samuti selgitame, kuidas üks koordinaator peaks patsiendi tugivõrgustiku tööd organiseerima ja kõige lõpuks tutvustame ka oma PAIK projekti raames arendatud Teleskoobi IT- platvormi," selgitas Signe Asi.
 
Telesillas on 22 väga erineva taustaga inimest – sotsiaaltöötajad, õed, füsioterapeudid ja PAIK projekti tervisejuhid. Viimane koolitus on planeeritud 19. juunile. Insuldikoordinaatorid hakkavad tööle Elva, Jõgeva, Põlva, Viljandi ja Lõuna-Eesti haiglas ning Tartu Ülikooli kliinikumis.
 
 
 
Signe Asi koolitamas
 
 
Ene Veiksaar
Viljandi haigla
kommunikatsioonijuht