Viljandi haigla alustab esmaabikoolitustega eakatele

25.02.2020

Alates 26. veebruarist alustab Viljandi haigla kogukonnateenuste juht Triinu Rõigas Viljandimaa eri paigus toimuvat esmaabikoolituste sarja, mis mõeldud just eakatele.
 
„Oodatud on kõik, kes saavad ja tahavad tulla, vanuselisi piiranguid ei ole,“ ütles koolitaja Triinu Rõigas, kes on erialalt õde. Sel poolaastal on kavas viis koolitust erinevates Viljandimaa paikades: Abja-Paluojas, Mõisakülas, Uusnas, Olustveres, Viljandis ja Uue-Karistes. 
 
Initsiatiiv koolitusteks tuli Viljandi Pensionäride Liidult. „Käisime 1. oktoobril Eakate Päeva tähistamisel Viljandi linnastaadionil, kus rääkisime erinevatest abivahenditest ja turvalisusest liikluses. Seejärel pöördus pensionäride liidu juht Jaak Värnik minu poole palvega esmaabikoolituste korraldamiseks,“ räägib Rõigas koostöö algusest.
 
Kolmetunnine koolitus koosneb kahest osast – teooriast ja praktikast. Loengul räägitakse sellest, kuidas õnnetusest teada anda ja olukorda hinnata, õpetatakse üldlevinud haigusseisundite äratundmist ja esmaabi nende korral. Praktikas saab igaüks kätt proovida elustamisel ja sidumisel. 
 
„Käime koolitusel läbi ka koduõnnetused: kukkumised, põletused, lõike – ja torkehaavad,“ loetles Triinu Rõigas. „Räägime ka putukahammustustest, võõrkehadest erinevates kehapiirkondades (silm, kõrv, nina) - mida tähele panna ja kuidas ära hoida.“ 
 
Märtsis ja aprillis viib dr Katrin Kaarma eakatele läbi ka kolm depressioonikoolitust, mis toimuvad Uusnas, Abja-Paluojas ja Mõisakülas. 
 
Sügisperioodil lisandub veel viis koolitust: Karksi-Nuias, Kolga-Jaanis, Võhmas, Tänassilmas ja Mustlas.
 
Pildil: koolitaja Triinu Rõigas
 
 
Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla kommunikatsioonijuht