Perekool alustab 1. detsembrist telesillas

25.11.2020

Kui varem kogunesid perekooli külastajad Viljandi haigla 2. korruse saalis, siis 1. detsembrist alustab perekool loenguid üle telesilla.

Perekool koosneb neljast loengust, mis leiavad aset teisipäeviti kell 16-18 Zoomis. Live`is peetavate loengute teemadeks on: „Rasedusaegne eluviis“, „Ettevalmistus sünnituseks ja sünnitusvalu leevendamine“, „Sünnitusjärgne periood ja vastsündinu hooldus“, „Imetamine“. Koolitajad on Viljandi haigla sünnitusabi ja günekoloogia osakonna ämmaemandad Esta Jüris, Tiia Helve, Liisa Mettus ja Merit Luik. 
 
Üle telesilla peetavate loengute eelduseks on tehniline võimekus. Perekooli külastaja peab olema varustatud internetiga arvutiga, millel on kaamera ja soovitavalt ka mikrofon võimalusel küsimuste esitamiseks. Igaks loenguks saadetakse osalejatele eraldi veebilink enne koolitust tingimusel, et ta on koolituse eest tasunud.
 
Registreerida saab eelmise päeva pärastlõunani (kuni 15.00) ja loengute eest tasuda toimumispäeva hommikuni (kuni 10.00). Hind on 5 eurot inimese kohta ühe loengu eest, kogu loengusarja hind on 15 eurot inimese kohta.
 
Koolituse koha broneerib ambulatoorse ravi registratuur kohapeal, telefoni (434 3001) ja e-posti teel (registratuur@vmh.ee).
 
„Perekoolis osaleja ei pruugi olla arvel Viljandi haiglas, osaleda saavad kõik huvilised, info on leitav haigla kodulehelt. Igal kuul algab uus loengusari. 2-tunnise loengu lõpust jääb pool tundi küsimuste küsimiseks ja neile vastamiseks,“ ütles vanemämmaemand Esta Jüris.
 
Populaarsematel saaliloengutel on tavaliselt olnud korraga kohal 12 inimest koos tugiisikutega, Zoomis arvulisi piiranguid ei ole. „Proovime loengud kavandada selliselt, et osalejatel ei hakkaks igav,“ lubab vanemämmaemand Esta Jüris.
 
 
 
Ene Veiksaar 
SA Viljandi Haigla
Kommunikatsioonijuht