Alustame plaaniliste ambulatoorsete vastuvõttude järkjärgulist avamist

20.04.2020

Eriolukorra juhi korraldusega alustatakse homsest, 21. aprillist piirangumeetmete mõningase leevendamisega, sealhulgas eriarstide plaaniliste füüsiliste vastuvõttude järk-järgulise taastamisega.
 
„Me oleme valmis alustama teatud erialadel plaanilisi vastuvõtte. Avame vastuvõtu esmalt nendel erialadel, kus abi edasilükkumine võib tingida patsiendi terviseseisundi olulise halvenemise. Sel nädalal plaanime laiendada endokrinoloogi ja kardioloogi füüsilisi vastuvõtte, lisades järkjärgult ka teisi erialasid,“ ütles SA Viljandi Haigla ravijuht dr Mart Kull.
 
Ambulatoorse ravi ja diagnostikakliiniku juht dr Mati Kallase sõnul saab vastu võtta üksnes neid patsiente, kes on nakkusvabad. Vastuvõtule kutsutud patsiendid läbivad jätkuvalt kontrollpunkti, täidavad tervisedeklaratsiooni, neil mõõdetakse kehatemperatuuri ja nad varustatakse maskiga. Vastuvõtte planeeritakse esialgu reeglina tunniajase intervalliga, et vältida patsientide kogunemist ootealadele. „Eriarstide ambulatoorsed füüsilised vastuvõtud toimuvad ainult patsientidele, kellel puuduvad viirushaigustele iseloomulikud tunnused - palavik, külmavärinad, köha, nohu, hingamisraskused, maitse- ja lõhnataju olulised muutused ning kelle lähikontaktsete seas pole Covid19 nakkusega isikuid,“ selgitas dr Mati Kallas.
 
Füüsilisele vastuvõtule kutsub patsiendi telefoni teel eriarstikabinet. Patsiendiga võetakse ühendust. Järjekord läheb edasi sealt, kus katkes eriolukorra kehtestamisel. Samal päeval peaksid saama tehtud ka vajaikud uuringud, mis eelnevalt telefonitsi kokku lepitakse Vastuvõttude vahed on pikemad kui tavapäraselt, sest iga visiidi järel toimub desinfitsioon kabinetis neil pindadel ja esemetel, mis patsiendiga kokku puutusid. 
 
Paralleelselt jätkuvad ka eriarstide video- ja telefonikonsultatsioonid. Perearstid saavad vajadusel eriarstiga konsulteerida telefoni teel või tellida e-konsultatsioone.
 
Patsientide ootealal ja haiglas liikudes peavad kõik patsiendid kandma näomaski (vajadusel saab haigla kontrollpunktist) ja sisenemisel desinfitseerima käsi, ootealal kehtib 2 m distantsi hoidmise nõue. Võimalusel palume patsientidel visiiditasu ja voodipäevatasu maksta eelistatult ülekandega, eesmärgiga vähendada sularahaga arveldamist.
 
 
Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla
Kommunikatsioonijuht
Tel. 4352 025
Mobiil 5301 6518
e-post ene.veiksaar@vmh.ee