Aktiivne viirushaiguste periood on kätte jõudnud

30.12.2019

Kätte on jõudnud aktiivne viiruste periood. Viimase nädala jooksul on tunduvalt sagenenud A- ja B-gripi, ülemiste hingamisteede ning seedetrakti viirustega seotud haigusjuhud.

Kaitsmaks patsientide, töötajate ja külastajate tervist, paigutas Viljandi haigla peahoone fuajeesse ning osakondade sissepääsude juurde käte desinfitseerimise lahused. Palume neid julgelt kasutada. 

Lisaks varustame lähipäevil infolaua, ambulatoorse vastuvõtu, diagnostika, erakorralise meditsiini ja  taastusravi osakonnad ühekordsete kaitsemaskidega, mida palume kasutada, kui teil on hingamisteede nakkuste tunnused (köha, nohu, halb enesetunne). Samuti soovitame kasutada kaitsemaski, kui teil on nõrgenenud immuunsus, nt rasedus või kroonilised haigused vms. 
 
Et mitte ohtu seada patsientide tervist, siis palume haiglas ning hoolekandekeskuses viibivaid patsiente külastada vaid juhul, kui olete terve. 
Palume patsienti kindlasti mitte külastada kui teil on ülemiste hingamisteede viirusnakkuse (köha, nohu) või seedetrakti nakkuste tunnused (oksendamine, kõhulahtisus) või kui teie pereliige, lähedased või töökaaslased on juba haigestunud.
Haiguse järel olete oodatud patsiente külastama, kui tervenemisest on möödunud vähemalt 72 tundi (3 ööpäeva).

Palume arvestada, et seedetrakti viirushaiguste tekitajad erituvad organismist kuni kaks nädalat, seetõttu ei ole soovitatav sel perioodil tuua patsientidele isevalmistatud toitu.
 
Enda kaitsmiseks grippi haigestumise eest on veel sobiv aeg vaktsineerimiseks. Täpsemad juhised saate pöördudes oma perearsti poole. 
 
 
Krista Valdvee
koostööteenuste juht
SA Viljandi Haigla
tel 435 2025, 5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee