Viljandi haiglas alustab praktikat rekordarv praktikante

29.05.2023

Täna, 29. mail alustab Viljandi haiglas oma praktikat korraga 15 praktikanti õe ja ämmaemanduse õppekavalt.

Viljandi Haigla õendusjuhi Saima Hinno sõnul alustavad Viljandi haiglas erinevate kursuste üliõpilased, kes ootavad põnevusega oma teoreetiliste teadmiste ja kõrgkooli simulatsioonikeskuses omandatud oskuste rakendamist haigla töökeskkonnas. Ta lisas, et praktikantide hulgas on neid, kes on praktikal Viljandi haiglas esimest korda ja ka neid, kes on siin sooritanud mõne oma varasematest praktikatest.

“Meil on siiras rõõm, et nii mitmed Tartu Tervishoiu Kõrgkooli üliõpilased on valinud oma praktikabaasiks just Viljandi Haigla,” ütles Hinno, “Heameel on tõdeda, et esimese õppeaasta teoreetiline õpe on läbitud ja praktikale tulevad juba ka Tartu Tervishoiu Kõrgkooli Viljandi õpperühma 1. kursuse üliõpilased. Tunnustus haiglale on aga ka välispraktikantide saabumine ja Viljandi haigla kui praktikakeskkonna väärtustamine.”

Õendusjuhi sõnul on haiglapoolsed juhendajad kõik asjatundjad omas valdkonnas ja oskuslikud praktikajuhendajad. “Praktikajuhendamise protsessis on kesksel kohal koostöö, praktika eesmärgid, praktikandi oskused, varasem kogemus ja areng praktika jookul. Koostöövalmidust ootavad praktikandid ka patsientidelt,” selgitas ta, “Soovime kõigile praktikantidele põnevat praktikat ja julgust küsida, juhendavatele kolleegidele jaksu ning rõõmu oma teadmisi ja oskusi jagada!”

Tartu Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava üliõpilastest alustavad Viljandi haiglas kolm psühhiaatrilise õendusabi praktikat, kolm intensiivõenduse praktikat, üks haige lapse õendusabi praktikat ning kuus eaka hoolduse õppepraktikat. Üks praktikant õpib Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis ka ämmaemanduse õppekaval ning asub Viljandi haiglas tegema terve naine õppepraktikat. Üks praktikant saabub Helsinki Metropolia ametikõrgkoolist õe õppekavalt ning teeb Viljandi haiglas kirurgilise haige õendusabi praktikat.