Viljandi haigla karmistab patsientide ja töötajate kaitseks haiglas kehtivat korda

14.10.2021

Seoses Covid-19 viirusinfektsiooni haigestumise tõusuga kehtestas Viljandi haigla rangemad nõuded, mis on kohustuslikud kõigile haiglasse pöördujatele.
 
-Haiglasse sisenedes kehtib maskikandmise nõue. 
 
-EMOsse pöördujatele, kes on vaktsineerimata, ühe doosiga vaktsineeritud või vaktsineeritud Covid-19 sümptomitega, tehakse kohapeal koroonatest.
 
-Kõigile haiglaravile ja päevakirurgiasse saabujaile tehakse koroonatest, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. Statsionaarsele ravile tulijatel tuleb täita ka tervisedeklaratsioon. 
 
-Sünnitajal tuleb enne sünnitusosakonda sisenemist teha koroonatest. Kui sünnitaja annab positiivse koroonaproovi, siis toimub sünnitus isolatsiooni tingimustes ja tugiisikuta, üksnes meditsiinilise personali juuresolekul. Tugiisikut testitakse enne osakonda lubamist. Perepalatisse on lubatud vaid negatiivse testi andnud tugiisik, kes on täielikult vaktsineeritud või koroona läbi põdenud (alla 6 kuu). Selleks peab olema näidata ette vastav tõend. Tõendi puudumisel käsitletakse tugiisikut kui vaktsineerimata inimest, kellele kehtivad selleks ette nähtud reeglid ning ta lahkub osakonnast 2 tundi pärast sünnitust.
 
-Jätkuvalt kehtib haiglas külastuskeeld. Külastamine on lubatud raviarsti nõusolekul vaid erijuhtudel. 
Kuna haigestumus Eestis 100 000 inimese kohta on kõrgel tasemel, uute haigusjuhtumite lisandumine on kasvutrendis, siis arvestame piirangute ja meetmete rakendamisel seda, et täna on nakkusohu risk kõrge, mistõttu on väga oluline järgida kõikide kehtestatud meetmete täitmist, et viia meditsiinipersonali nakatumise risk võimalikult minimaalseks.
 
„Rangemad reeglid on vajalikud patsientide ja personali kaitseks, sest kui haigla personal haigestub, ei ole enam abi andjaid. Kui EMO või sünnitusosakonna töötajad peavad jagelema maskist või testist keelduvate patsientidega, tekitab see lisapingeid niigi pingelises ja kurnatud meditsiinisüsteemis,“ ütles SA Viljandi Haigla kommunikatsioonijuht Ene Veiksaar. 
 
Tuletame meelde, et vabariigi valitsuse määrusega on maski kandmine kohustuslik kõikides avalikes siseruumides, kus ei kontrollita Covid-19 tõendit. See kehtib haiglas nii EMOs kui peauksest sisenedes ja näiteks polikliiniku pinnale liikudes. Haiglas kehtestatud reeglite eirajatele võib haigla plaanilise teenuse osutamisest keelduda. 
 
Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla
kommunikatsioonijuht