Viljandi haigla esindus Tartu Tervishoiu Kõrgkooli karjäärimessil

12.10.2023

10. oktoobril toimus Tartu Tervishoiu Kõrgkoolis karjäärimess, kuhu olid oodatud kõik kõrgkooli õppurid ja gümnasistid, kellele tervishoid huvi pakub.

Kui seni oli karjäärimess suunatud kõrgkooli enda õppuritele, siis sel aastal avati uksed ka oma elukuste valikuid tegevatele gümnaasiumi õpilastele, et võimalike karjäärivalikutega tervishoiu maastikul tutvuda. Osalemas oli rekordarv organisatsioone – ligi 30.
„On teada, et tervikuna on puudu töötajaid tervishoiuasutustes üle Eesti. Kõrgkooli karjäärimess on ainulaadne, kuna viime läbi vahetu suhtluse omavahel kokku tööandjad ja potentsiaalsed töötajad,“
selgitas Tartu Tervishoiu Kõrgkooli teenuste ja koostöö koordinaator Silva-Sille Silgu.

Viljandi haigla osales karjäärimessil eesmärgiga tutvustada haiglat kui mitmekülgsete võimalustega praktikabaasi ja tööandjat. Huvi meie haiglas erinevate erialade praktika- ja töötamisvõimaluste vastu oli märgatav – konkreetsed küsimused puudutasid töötamisvõimalusi juba õpingute ajal, aga ka õpingute järgselt.

Meie suurepärased valdkondade asjatundjad ja inspireerivad kolleegid jagasid hea meelega huvilistele infot – kui õppur tuligi pisut ujedalt meie haigla messilaua juurde, siis peale põgusat arutelu meie entusiastlike  kolleegidega väljendasid ka nemad konkreetset huvi Viljandi haigla vastu.

Tore oli näha, et jagati oma ja küsiti kontakte, et tulla tutvuma haiglaga kohapeale või juba konkreetsete soovidega asuda tööle abi-bianalüütuku, abi-õe, abi-ämmaemanda, abi-füsioterapeudi  või hoopis abi-radioloogiatehnikuna või hooldajana. Huvi tundsid ka tervisekaitse õppekava üliõpilased. Ja muidugi oli meil kõigil rõõm kohtuda põgusalt ka oma valdkonna kolleegidega teistest haiglatest ja koostööasutustest.