NIMEKONKURSS: Uus Viljandi haigla- ja tervisekeskus otsib nime!

09.03.2020

2023. aasta augustis avab Viljandi kesklinnas uksed moodne haigla- ja tervisekeskus. Täna algava nimekonkursiga otsitakse kõigi kaasabil hoonele nime, mis on suupärane ja kergesti meeldejääv. 

 „Viljandi haigla- ja tervisekeskuse uus hoone ei ole kaugeltki lihtsalt üks järjekordne uus haigla. See on midagi märksa enamat. See on Eestis ja kogu Balti regioonis esmakordne ning ainulaadne projekt, mille eesmärk on tuua ühte hoonesse kokku kogu ravi- ja sotsiaalteenuste pika ahela kõik lülid, pannes nad kiiresti ja paindlikult ühtse meeskonnana tööle inimeste tervise heaks,“ ütles SA Viljandi Haigla juhatuse esimees Priit Tampere. „Oleme koos perearstidega tegemas Eesti tervishoiu ajalugu ja teil kõigil on hea võimalus selles kaasa lüüa!“.

Uue hoone projekteerimine on täies hoos. Arhitektuurikonkursi võitis aasta tagasi võistlustöö Elu, mille teostasid arhitektuuribüroo DAGOpen Eestist ja kaks Hispaania bürood. „Võidutöö nimi on Elu, oleks tore, kui see oleks osa nimest. Üksinda see „elu“ ei tööta - läheme elusse, läheme ellu – ei kõla hästi,“ ütles Tampere. „Aga ometi me toome elu kesklinna tagasi. Sellest hoonest saab arvestatav tuiksoon, kuhu peaaegu igaühel on asja. Plaanide kohaselt on see maja oluline osa linnaruumist, mitte ainult raviasutus, vaid ka näiteks kohtumispaik, kohvik, näitusepaik“. 

Nimekonkursi tingimused:

-Hoone tulevane nimi on eelkõige kaubamärk, mis peab andma tugeva märgilise aluse loodava tervishoiutempli identiteedile. Sellega seoses otsime ühist nimetajat sama katuse all olevale haiglale ja perearstikeskusele. Lähtuma peaks sellest, et uues majas on lisaks arstiabile ka taastusravi, ennetustegevus ja terviseedendus. 

-Oluline on suupärasus! Uue maja nimi peab olema kergesti meeldejääv ja üheselt mõistetav, võimaldama rahvalikku ja suupärast kasutamist.

-Nimi peab sobima haigla logoga, milleks on viiest südamest koosnev lilleõis. Tahame, et viis punast südant tuksuks uues hoones edasi.

-Lisage omalt poolt pakutud nimele kindlasti põhjendus või lugu!


Välistavad tingimused: ei sobi ühishoone kontseptsiooniga, nimes on esindatud ainult haigla või üksnes perearstid; ei sobi haigla visuaalse identiteediga; puudub põhjendus; on juba kasutusel.

Konkursil osalemiseks tuleb saata pakutud nimi koos oma nime ja telefoniga e-posti aadressile nimekonkurss@vmh.ee või saata kiri Viljandi haigla aadressile Pärna tee 3, Jämejala küla, Viljandi vald, Viljandi maakond 71024 märgusõnaga „Nimekonkurss“. Konkurss kestab 23. märtsini.

Kõik pakutud nimevariandid kaalub läbi auväärne žürii eesotsas haiglajuht Priit Tamperega. Sobivaimat nime aitavad valida: linnapea Madis Timpson, Sakala peatoimetaja Hans Väre, hoone arhitekt Jaan Kuusemets, perearstide esindaja dr Helve Kansi, kogukonna esindaja Heiki Raudla, gümnansistide esindaja Robin Koovit. 

Auhinnaks paneb haigla võitjale välja tema vajadusest lähtuva tervise- ja heaolupaketi taastusravikliinikus. Kui selgub, et võidunime on pakkunud mitu inimest, siis selgub peaauhinna saaja loosi teel. Kõigi konkursil osalejate vahel loositakse välja kolm eriauhinda.

Vaata ka uue maja VIDEOT

Ene Veiksaar

SA Viljandi Haigla kommunikatsioonijuht

ene.veiksaar@vmh.ee