Viljandi haigla ja Eesti Vähiliidu meestebuss vurab mööda Eestimaad

29.11.2021

Viljandi Haigla ja Eesti Vähiliidu koostöös alustas tegevust mobiilne diagnoosikabinet meestele, mis aitab teenuse viia inimestele lähemale - maakondadesse üle Eesti. Meestebuss on juba viies mobiilne kabinet, mille Viljandi haigla on käivitanud. 
 
Mobiilse diagnoosikabineti vastuvõtule võib pöörduda nii uroloogiliste kui ka kõigi teiste meestele eriomaste kaebustega.
 
 
„Kutsume mehi endale tähelepanu pöörama ja oma tervist kontrollima. Käsitleme onkoloogilisi probleeme nagu kuseteede kasvajad ja ka healoomulisi probleeme nagu neeru- ja kuseteede kivid, põietalitlushäired ja -põletikud. Uroloogid  käsitlevad  ka meestele eriomaseid muresid nagu eesnäärmehaigused, seksuaalhäired, sugutrakti ägedad ja kroonilised põletikud, kõik peenise- ja munandikoti-haigused,“ selgitas meestebussis vastuvõtte alustav uroloog dr Teesi Sepp.
 
Diagnoosikabinetis on ultraheliaparaat eesnäärme uuringuteks, kehaanalüsaator, millega saab mõõta kliendi kaalu, pikkust, lihasmassi, rasvaprotsenti, bioloogilist vanust ning muid spetsiifilisi näitajaid, samuti uriinivoolu mõõtmise aparaat, analüsaator ja palju muud. Kabineti varustus on samasugune nagu haigla statsionaaris ja seal tehakse 95% vajaminevatest uuringutest. 
 
Vastuvõtule tulemiseks on vaja end  kindlasti eelnevalt registreerida!
 
Kõigi meesteprobleemidega tegeleva uroloogi vastuvõtule pääsemiseks on vajalik saatekiri perearstilt  ja ravikindlustatud isikutele  kehtib esimesel külastusel visiiditasu 5 eurot. Ravikindlustuseta ja saatekirjata mehed saavad pöörduda tasulisele vastuvõtule.
 
Registreerida saab helistades Viljandi haigla registratuuri 4343001 ja digiregistratuur.ee kaudu. Digiregistratuuris saab kinni panna ainult saatekirjaga aegu, telefoni teel ka tasulisi aegu.
Vastuvõtule tulles peab kaasas olema isikut tõendav dokument.
 
Meestebuss on Viljandis Vabaduse platsil 6. detsembril kell 9-17.00.
 
 
Ene Veiksaar
SA Viljandi Haigla
kommunikatsioonijuht