Õe abi sinu kodus!

Koduteenuste osakond


SA Viljandi Haigla osutab koduõendusteenust alates 2004. aastast. Teenust pakume Viljandi linna ja osaliselt ka maakonna patsientidele, kes vajavad regulaarset õendusabi ja kelle tervislik seisund ei nõua haiglaravi.

Teenus hõlmab erinevaid õendustegevusi ägedast haigusest paranevate, kroonilist haigust põdevate või piiratud funktsionaalse võimekusega patsientide raviks ja/või efektiivsemaks toimetulekuks koduses keskkonnas.

Samuti võib kodust õendusabi vajada piiratud liikumisvõimega inimene, kes ei suuda oma haigusest tulenevate probleemide tõttu ise arsti juurde minna – seega on koduõde ka oluliseks ühenduslüliks perearsti või raviarsti ja abivajaja vahel.

Teenusele suunab arst, kas perearst või eriarst peale aktiivravi ja saatekirjaga, millele märgitakse terviseprobleemid, vajalik ravi ja selle sagedus ning hinnatud abi vajadus. 

Koduõendusteenusele registreerib koordinaator Eneli Tulp 
E-R 8-16
tel 5346 7696 
e-post: koduode@vmh.ee

 
1. jaanuarist kuulub ambulatoorne ja statsionaarne õendusabi taastusravikliiniku alla, kuhu on koondatud kokku kõik järelravi üksused, et teha veel tõhusamalt koostööd. 
 
Koduõde osutab õendusteenust patsiendi kodus. Teenus on patsiendile tasuta.