Viljandi haigla uus nõukogu liige on Helve Kansi

24.10.2018

Sihtasutuse Viljandi Haigla asutaja Sotsiaalministeerium tegi töö- ja terviseminister Riina Sikkuti otsusega teatavaks muudatused Viljandi haigla nõukogu koosseisus. 
Haigla nõukogust kutsutakse tema sooviavalduse alusel tagasi Ando Kiviberg ning nõukogu liikmeks nimetati neljaks aastaks Viljandi perearst Helve Kansi.
 
“Perearsti kutsumine haigla nõukogu liikmeks ei ole just tavapärane,” kommenteeris otsust Viljandi haigla nõukogu esimees, sotsiaalministeeriumi tervisesüsteemi arendamise osakonna juhataja Agris Koppel. “Viljandi haigla arendab aga Eestis ainulaadset pere- ja eriarstide ning sotsiaalvaldkonna koostöö projekti ning ehitab uudsele lähenemisele toetuvalt perearstidega koos uut maakonna haiglat-tervisekeskust. Seega on perearstide hääle kõlamine oluline ka nõukogus,” lisas ta.
 
Viljandi haigla juhatuse esimehe Priit Tampere sõnul on selline otsus igati tervitatav: “Oleme viimastel aastatel püüdnud üha enam leida perearstidega ühiseid teemasid, kuidas koostöös Viljandi maakonna inimeste tervist toetada. Hea meel on tõdeda, et doktor Kansi on alati olnud üks neist tublidest ja aktiivsetest perearstidest, kes osaleb aruteludel ning avaldab ka oma arvamust. Perearstide esindajana nõukogus on tal võimalus perearstide vaatenurka uute teenuste arendamisel ning uue haigla-tervisekeskuse loomisel ka kõige kõrgemal tasemel jagada.”
 
Viljandi haigla nõukogu koosolekud leiavad aset 5-6 korda aastas. Järgmine koosolek toimub 8. novembril