Viljandi haigla peahoone muutub 1. novembrist tubakavabaks

25.10.2016

SA Viljandi Haigla juhatuse otsusega on 1. novembrist 2016 keelatud tubakatoodete tarvitamine (k.a. e-sigaretid) haigla peahoones ja seda ümbritseval territooriumil 30 meetri raadiuses, välja arvatud selleks ettenähtud paviljonis. Paviljon asub õues, peahoone Paalalinna-poolses küljes. 

Keelu üheks eesmärgiks on säästa mittesuitsetajaid tubakavingust, kuid palju olulisemaks on pöörata tähelepanu tervisekäitumisele.
 
„Haigla peahoone tubakavabaks muutmisega astume esimese sammu tubakavabaks haiglaks saamisel,“ sõnas üks ettevõtmise initsiaatoreid, õendusjuhi kohusetäitja Ülle Kumm. „Seni võimaldasime suitsetada 8. korrusel asuvas suitsuruumis, kuid soovime soodustada olukorda, mis paneks inimesed tubakast loobuma,“ põhjendas ta otsust.
 
„Tervist edendava haiglana pöörame tähelepanu nii töötajate kui ka patsientide tervisekäitumisele. Peahoone algatus aitab kanda sõnumit, et soovime järk-järgult liikuda kogu haigla territooriumil suitsetamise keelustamise poole. Samas olles teadlikud, et see on komplitseeritud Jämejala pargis, arvestades seal osutatavate teenuste keerukust,“ selgitas Ülle Kumm. „Me ei saa tööandjana kohustada inimesi suitsetamisest loobuma, kuid saame keskkonnaga neid sellele suunata. Suitsetamisest loobuda soovijatele pakume tasuta nõustamist ning enne otsuse kehtima hakkamist räägib TÜ kliinikumi kopsuarsti dr Ülle Ani ettekandes Viljandi haigla töötajatele sellest, mil viisil tubaka tarvitamisest loobuda ning kuidas toetada otsuse tegemist ning sellele kindlaks jäämist,“ lisas ta. 
 
Loengule on oodatud ka mitte-haiglatöötajatest huvilised - dr Ülle Ani esineb reedel, 28. oktoobril kell 13.00 haigla peahoone C-korpuse III korruse saalis. Loengu kestus on 1,5 h. 
 
Tubakast loobumise nõustamisele saab registreeruda neljapäeviti 8.00–10.00 telefonil 435 2053, lähem info: http://vmh.ee/tubakast-loobumise-noustamine
 
 
Krista Valdvee
kommunikatsioonijuht
SA Viljandi Haigla
Tel 435 2025, 5349 5332
krista.valdvee@vmh.ee
www.vmh.ee